Nejrychlejší Jaguar současnosti? Model F-Type SVR

Automobilka Jaguar zkrátka umí. A to ať už se rozhodneme jít směrem spíše luxusnějším, nebo se naopak rozhodneme jít směrem výkonu. V mnoha ohledech jde dokonce tyto dva postupy jednoduše propojit. A to díky modelu F-Type SVR, který se od běžné verze F-Type R liší především svým výkonem, a tedy i zrychlením. Porovnáme-li tabulkové hodnoty, tak tato nová verze je o 0,4 sekundy rychlejší, díky čemuž může dosáhnout jedinečného času 3,7 sekundy. A to u obou nabízených typů, kterými je jak klasické kupé, tak i velmi dobře vypadající kabriolet. To vše díky vidlicovému osmiválci, který dokáže nabídnout výkon 423 kW, tedy 525 koní.

Z technického hlediska je Jaguar F-Type SVR skvostem

Zaměřme se také na technické hledisko tohoto vozu, jelikož i v tomto ohledu si můžeme být jisti, že mluvíme o dokonalém skvostu. Pokud se podíváme na několik zajímavostí, tak se můžeme setkat se sedadly s karbonovou skořepinou, stejně jako nás nadchne třeba i výfuková soustava, která je vyrobená z karbonu. Samozřejmostí jsou i keramické brzdové kotouče, nebo dokonce i kovaná dvacetipalcová kola. Ta jsou oproti dnes tolik hojně využívanému hliníku dokonce o celých 20 kilogramů lehčí.

Prodej již v květnu

Vůz samozřejmě vyniká i z hlediska interiéru, kde se můžeme těšit na kombinaci kvalitních materiálů, ale i účelné výbavy a dobře rozložených jednotlivých ovládacích prvků. Oficiální představení modelu Jaguar F-Type SVR by mělo být uskutečněno na autosalonu v Ženevě. Termín prodeje je zatím přibližný, ale aktivně se hovoří o začátku května. Co se nám zatím ještě zjistit nepodařilo, a o čem automobilka stále mlčí, to je nejenom pořizovací cena, ale samozřejmě i informace o tom, kolik konkrétně bude v této limitované sérii vyrobeno jednotlivých modelů. Už teď ale můžeme říci, že od chvíle, co se o voze začalo mluvit, začínal být také velmi výrazný zájem.

Rate this post