Kia plánuje vstoupit do sportovního segmentu


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Že jsou vozy Kia spíše nízkonákladovými automobily, to jasně ukazuje jak jejich nabídka, tak i jejich ceny. Automobilka zkrátka cílí na běžné občany, bez výrazných požadavků třeba na výkon, nebo kvalitu. To by se však mělo v následujících letech změnit. Automobilka chystá nový směr, v rámci kterého by se u řady svých modelů měla profilovat jako luxusnější automobilka, která kromě kvality a celkového pohodlí nabídne třeba také výkon.

Výkon s označením GT

Že se nejedná pouze o nepotvrzené informace, to nám může ukázat několik současných vozů, v rámci kterých určitě dominuje model Kia Cee’d GT. Ten sice stále vychází z klasiky, ale pod kapotou nabídne benzinový motor s objemem 1.6 litru a s výkonem 150 kW. Tedy s výkonem, který převyšuje standardní dodávané motorizace. V plánu jsou však i další modely GT, jako třeba Kia Rio. Ta by dokonce měla projít i výraznější proměnou, než je několik kosmetických doplňků a nový motor. Měla by využívat také zcela novou platformu. A jak asi tušíte, hlavním konkurentem pro tento vůz bude Ford Fiesta ST, které je v tomto segmentu v podstatě jediným sportovněji laděným vozem. I když nedosahuje nijak unikátních prodejů, je dobrou alternativou pro řadu zákazníků, kteří nechtějí jenom klasiku.

Jak je to u luxusnějších modelů?

I ty by se měli dočkat několika změn. Do daného segmentu můžeme zařadit třeba modely Sportage a také Soul. U obou se také poměrně aktivně mluví o verzích GT. Zatím je ale nutné si počkat, jelikož podle prvotních informací to vypadá, že u těchto dvou modelů půjde vývoj pomaleji. A to také proto, že automobilka plánuje i zcela unikátní novinku, která by se měla jmenovat velmi prostě. Pouze Kia GT. Ta by měla být představena až na podzim, a to pravděpodobně na autosalonu v Paříži, který se v daném termínu koná. Zda půjde po vůz, který by měl vytvořit novou image firmy, to zatím nevíme.

Rate this post