Nejprodávanější auta loňského roku. Co bylo hitem?


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Zájem o nová auta stále stoupá. A to hlavně díky tomu, že se výrazně zvyšuje kupní síla i na jiných trzích než v Evropě. Primárně dominuje Čína, Spojené státy americké a také Japonsko. Právě toto jsou tři hlavní velmoci, které jsou u automobilek velmi oblíbené. Každý trh je však celkem specifický, což se následně zajímavě podepisuje i na tom, jak to bylo v loňském roce s prodeji automobilů. Pokud vás zajímá, jaká byla ta nejprodávanější auta, pojďte se na to podívat společně s námi.

Ford F-series

Ford F-150

Ford F-150

Jasný dominant roku 2016. A nutno říci, že také roků předchozích. Pokud si nejste jisti, zda daný automobil na našich silnicích vídáte, musíme říci, že rozhodně ne. Jedná se totiž o auto, které je určené na trh ve spojených státech a které zde také zcela pochopitelně dominuje. Jestliže vás zajímá, proč si zde jasně získala prvenství, je to dáno tím, že se prodalo více než 986 tisíc modelů. Oproti roku předchozímu je to dokonce nárůst, a to zhruba o 7,7 procenta.

Toyota Corolla

Dá se říci, že některá auta mají svou tradici a své fanoušky. Právě daná automobilka se pyšní tím, že je spojována s celkovou spolehlivostí, což je také jeden z důvodů, proč byla tak oblíbená i v loňském roce. Vliv na to má pochopitelně i domácí japonský trh, kde Toyota Corolla jasně dominovala. Mnoho zákazníků si ale získala napříč celým světem. A to znamená, že dosáhla více než 952 500 prodejů. S rokem 2015 se jedná o nepatrný nárůst a tak se dá říci, že je to na automobilovém trhu neotřesitelná stálice.

Volkswagen Golf

Jenom málokdo by tento automobil neznal, jelikož je spojený s opravdu dlouhou tradicí. Stále staví na několika hlavních lákadlech, jako je osvědčený design, celkem příznivá cena a v neposlední řadě je to také kvalita. To vše dohromady jasně nahrává tomu, že je Volkswagen Golf na třetím místě našeho žebříčku. Konkrétní hodnota prodejů se blíží k číslu 860 tisíc. Nutno ale říci, že pokud se podíváme na meziroční srovnání, tak si tento vůz pohoršil, a to o více než 8 procent. Je celkem snadné odhadnout, co mohlo být hlavní příčinou. Nejedná se o nic jiného, než stále ještě nedoznívající aféru Dieselgate.

Wuling Hongguang

Asi nemusíme nijak výrazně vysvětlovat, kde se tento automobil nejvíce prodával a kde se také vyrábí. Už název Wuling Hongguang jasně ukazuje, že jeho domovem je Čína. A jelikož nejlidnatější země světa má rozhodně svou mimořádnou kupní sílu, a jelikož řada místních je pochopitelně věrná domácím značkám, je důvodem to, že na čtvrtém místě se umístil tento lokální automobil. A to s informací, že v porovnání s rokem 2015 byly jeho prodeje na stejných, tedy poměrně vysokých hodnotách. Je tedy jasné, že místní čínské automobilky jasně začínají ukazovat drápy.

Nissan X-Trail

Velké vozy nejsou oblíbené jenom u nás, jelikož tento trend změny zájmu je patrný v podstatě po celém světě. Potvrzuje to nejenom to, že v rámci segmentů jasně dominuje ten, který můžeme označit jako vozy SUV. Toto jasně potvrzuje i žebříček prodaných aut, kde se na dobrém pátém místě umístil i model Nissan X-Trail, který lze na některých trzích znát pod názvem Rogue. Když se podíváme na meziroční srovnání, tak tento vůz doslova vylétl vzhůru, jelikož si polepšil o více než 23 procent. I to jasně charakterizuje právě oblibu větších vozů.

Hyundai i35

Další z modelů, který jasně potvrzuje to, že větší vozy jsou jednoduše v kurzu. O jaký model se jedná? Je to Hyundai i35, který je ale možné znát i pod jinými označeními, které vyplývají jak z minulosti, tak třeba i z toho, kde se auto prodává. Znát ho tedy můžete také pod označením Elantra, nebo Avante. Ve všech směrech automobilka potvrzuje jak zájem o větší vozy, tak jasně potvrzuje i fakt, že stále stoupá zájem o vozy s dobrým poměrem cena výkon. Když porovnáme prodej meziročně, může mít automobilka celkem velkou radost. A to z toho důvodu, že prodej zajímavě stoupá, a to o více než čtyři procenta.

Ford Focus

Podobně jako Volkswagen Golf je u automobilu Ford Focus jednou ze stálic automobilového trhu. Nabídne osvědčenou kvalitu, příznivou cenu i velikost, která je jako stvořená pro ty, kteří velkým vozům stále odolávají. Nutno ale říci, že jako Golfu se Fordu tolik nedaří. Nejenom, že ve srovnání skončil za ním, ale nutno také říci, že si celkem výrazně uškodil i meziročně. A o kolik procent? Celkem 11.

Honda HR-V

Nebo také Honda  XR-V, popřípadě také Honda Vezel. To všechno je označení pro jeden konkrétní automobil, který také můžeme zařadit mezi ty, kterým se v minulém roce dařilo velmi dobře. Dokonce i výrazně lépe, než v rocích předchozí. Nárůst prodejů byl skutečně unikátní, což možná nečekala ani samotná automobilka. Když budeme konkrétní, tak se prodeje Hondy u tohoto modelu zvýšily o celých 38 procent, což ho katapultovalo v našem žebříčku na osmou pozici.

Honda CR-V

Druhá Honda v našem žebříčku a i zde jistota toho, že se jedná o automobil, se kterým automobilka nešlápla vedle. A to hlavně na svém domácím trhu, kde je tento model jistě považován za stálici. Odpovídá tomu i lehký meziroční nárůst, a to lehce přes dvě procenta.

Toyota Rav4

Kdo uzavírá desítku nejprodávanějších vozů roku 2016? Je to oblíbená Toyota Rav4, která nadchne jak toho, kdo nehledá nijak malé auto, ale nadchne i toho, kdo má zájem kromě běžných silnic jezdit aktivně také v terénu, se kterým si tento vůz také hravě poradí. I proto tento model patří do žebříčku deseti nejprodávanějších a proto je tento model dlouhodobě na stabilních místech, pokud jde o celkový objem celosvětového prodeje.

Rate this post