Miniaturní koncept Toyota S-FR vypadá zajímavě

Toyota GT 86 se pravděpodobně dočká bratříčka. Prozrazují to alespoň zveřejněné fotografie představující novou studii vozu Toyota S-FR. Svojí koncepcí tahle novinka navazuje na malý sportovní vůz Sports 800, pocházející z poloviny 60. let 20. století. Jde o další důkaz, že osvědčené koncepty se vracejí. Samozřejmě hodně zdokonalené.

Váha se vejde do jedné tuny

Model Sports 800 se tenkrát vyznačoval délkou 3850 mm, novinka v podobě vozu kupé bude s 3990 mm o něco málo delší. Na šířku přitom měří 1695 mm. Abychom byli kompletní, zmíníme ještě výšku 1320 mm. Vzdálenost náprav, tedy rozvor, přitom činí 2480 mm. Pohon vozidla by měl zajistit atmosférický čtyřválec s objemem 1,5 litru. Maximální výkon dosahuje 130 koní. Nechybí výbava v podobě manuální šestistupňové převodovky, jež výkon přenese na zadní kola. Velkou výhodou tohoto dvoudveřového vozítka se ovšem stává nízká hmotnost. Celková váha by se měla vejít do jedné tuny, přesněji by měla dosáhnout 980 kg.

Novinky se nejspíše dočkáme v roce 2018

Vůz má být pro čtyři, alespoň to říká Toyota. Ovšem vzhledem k tomu, že Toyota GT 86, která má být podle všeho větším sourozencem nového konceptu, trpí značným nedostatkem místa, není to asi příliš pravděpodobné. Nechme se ale překvapit, jaké řešení novinky nakonec uvidíme. I když zatím ještě není k dispozici oficiální stanovisko výrobce Toyota, a jde tedy zatím jen o dohady, je zřejmé, že nejde pouze o koncept a vůz skutečně půjde o výroby. Alespoň o tom svědčí propracovanost celé karoserie a také zpracování interiéru. Na výsledek snažení automobilky Toyota si pak budeme muset samozřejmě ještě nějaký čas počkat. Vypadá to, že na trhu bychom se s ním nejspíše mohli setkat v roce 2018. Každopádně ale koncept Toyota S-FR představí autosalon v Tokiu, a tak si příznivci této značky jistě přijdou na své.

Rate this post