BMW M4 GTS – 500 koní pod kapotou

V létě letošního roku ukázala automobilka BMW studii vozu M4 GTS. Původní verze vozu M4 měla pod kapotou 430 koní. Sice bez problémů nadchla i řidiče, kteří patří mezi opravdové fajnšmekry, ale bylo vidět, že se chystá ještě něco lepšího.

Premiéra proběhne v Tokiu

Na konci října si nové BMW M4 GTS užije svůj den slávy v japonském Tokiu, kde bude předvedena jeho světová premiéra. Ovšem automobilka již nyní upozorňuje, že má být vyrobeno pouze 700 kusů této žhavé novinky. Navíc rovných 300 kusů má jít na americký trh, takže zbytek světa se musí spokojit s pouhými čtyřmi stovkami kusů. Proto je velice pravděpodobné, že se po nových vozech doslova zapráší.

Stovku zvládnete za 3,8 sekundy

A věru půjde o skutečně fajnový vůz, na kterém si konstruktéři dali opravdu záležet. Například výkon motoru činí 500 koní (368 kW) a pomohlo k tomu mimo jiné i vstřikování vody do sání. Zvýšení spotřeby se přitom nekoná. BMW má sedmistupňovou dvouspojku, se kterou zvládne z klidu stovku bez potíží za 3,8 sekundy. Elektronický omezovač rychlosti říká, že maximum, co z tohoto automobilu vyždímete, je 305 km/hod. Kromě toho je BMW M4 GTS vybaveno keramickými brzdami. Sportovní podvozek se dá nastavit do tří stupňů.

Cenu zatím neznáme

Pokud si zájemce připlatí, dostane ještě navíc Clubsport Package, což je balíček zahrnující výztuhu za předními sedadly, šestibodové pásy i hasicí přístroj. Pozornost je samozřejmě věnována i interiéru. Uvnitř najdete karbonová přední sedadla s kombinací kůže Merino a umělého semiše. Palubní deska je odlehčená a podobně je tomu i u dveřních výplní. Tam najdete místo madel poutka. Díky těmto krokům se snížila váha vozu o 90 kg, což je samozřejmě pozitivní. Cenu vozu zatím nevíme, ovšem fajnoví zákazníci, kteří o jeho koupi budou uvažovat, nejspíš nějaká ta tisícovka Eur navíc nerozhází.

Rate this post