Máte našetřeno? Tohle jsou ty nejdražší vozy – 2. část

Zaujala vás první část našeho článku, ve které mapujeme ty nejdražší auta na světě? Tedy taková, která si běžný smrtelník jenom velmi těžko dovolí? Pokud ano, budeme pokračovat dále. A ještě přitvrdíme. To proto, že ceny v druhé části našeho článku budou ještě stoupat. Zde už si skutečně budete ťukat na čelo a říkat si, zda je něco takového vůbec možné. A věřte, že ano.

Bugatti Chiron

Jenom málokdo by neznal tuto prestižní automobilku. Jejím cílem je především zaujmout. A to tak, že se snaží produkovat nejrychleji vyráběné sériové vozy planety. A jinak tomu není ani v případě modelu s názvem Bugatti Chiron. Už název celkem jasně ukazuje, na co má vůz odkazovat. Na jméno slavného závodníka Louise Chirona. Kdo do tohoto vozu usedne, má možnost dosáhnout nejvyšší rychlosti, a to 431,072 km/h. Tolik je aktuální rekord vozu. A mluvíme stále o tom, že nejde o žádný speciál, ale sériově vyráběný automobil s přeplňovaným motorem W16, který má objem osm litrů a jeho nejvyšší výkon je neuvěřitelných 1 500 koní. A kdo má tento automobil v garáži? Zájemce, kterému nedělá problém zaplatit za něho sumu 2,7 milionu dolarů.

Pagani Huayra

Italský výrobce supersportů ukazuje, že dokáže zaujmout nejenom výkonem, alew také designem. Vozy této automobilky skutečně patří mezi unikátní designové skvosty. A jinak tomu není ani v případě modelu, který je označován jako Pagani Huayra. Sice se už jedná o kousek, který byl poprvé vyrobený v roce 2011, ale to vůbec neznamená, že by nebyl zajímavý. Mimo jiné proto, že kromě designu vůz nabídne skvělý výkon o hodnotě 710 koní. I když se to může zdát málo, je třeba brát v potaz velmi nízkou hmotnost vozu. A tak šestilitrový dvanáctiválec nabídne jak skvělé zrychlen í, tak i maximálku o hodnotě 370 kilometrů v hodině. Zažít ji ale může jenom ten, kdo na to má. A také ten, kdo bude mít štěstí a jeden z dvaceti vozů bude mít šanci pořídit. A to za cenu, která je 2,8 milionu dolarů.

Ferrari Pininfarina Sergio

Psal se rok 2014 a konal se autosalon v Ženevě. To byla ta doba, kdy byl model Ferrari Pininfarina Sergio poprvé představený. A od té doby se stal doslova legendou. Mnoho automobilových sběratelů tento designový povedený vůz chtělo. A kdo se v něm i svezl, mohl si naplno užít osmiválec o objemu 4,5 litru, který nabízí výkon 606 koní. Ten je sice v porovnání s řadou jiných supersportů spíše menším bratříčkem, ale to nijak nekazí celkový dojem z vozu, který je opravdu unikátní. A protože bylo vyrobeno jenom 6 kusů, je celkem jasné, že se to muselo podepsat také na ceně. Kolik činí, na vůz si zájemci museli připravit 3 miliony dolarů.

Lykan Hypersport

Možná tento vůz neznáte. Je to tím, že nepatří mezi nejznámější supraporty na planetě. To ale neznamená, že bychom mluvili o autě, které za to nestojí. A to jak s ohledem na design, tak i jízdní vlastnosti. Pokud je důvod, proč začal být tento vůz tolik populární, tak to bylo z důvodu jeho hraní ve filmu Rychle a zběsile 7. Koho zajímají i další důvody obliby, je to třeba výkon 770 koní, nebo unikátní zrychlení. Opomíjet ale nelze ani jeho design. Ten zaujme hlavně milovníky luxusu. Proč? Když se podívají na jeho světlomety, najdou v jejich obvodu 250 diamantů. V interiéru jsou zase použité zlaté nitě. A toto všechno se zcela logicky musí podepsat na ceně. Jaká je? Opravdu vysoká, a to 3,4 miliony dolarů.

Aston Martin Valkyrie

Pokud jste někdy viděli film, ve kterém se hlavní hrdina jmenoval James Bond, jistě jste viděli i automobil Aston Martin. Daná série filmů ale není jediným důvodem, proč je tato automobilka tak slavná. Dokázala si udělat jméno hlavně pro kvalitu svých vozů. Do portfolia patří také supersporty, jako je tento. Tedy model Aston Martin Valkyrie. Zajímavostí je i to, že se na vývoji podílel tým F1 Reb Bull Racing. Kdo si do auta sedne, ten si může užít rychlost ve výši 400 kilometrů v hodině. Sednout si do něj ale může málo lidí, protože se vyrobilo jenom 25 kusů. A jejich cena? Astronomická. Je třeba mít k dispozici 3,9 milionu dolarů.

Lamborghini Veneno Roadster

Typická automobilka segmentu supersportů. A tak je jasné, že nesmí chybět ani v našem žebříčku. Konkrétně potom s modelem Lamborghini Veneno Roadster, který vychází z modelu Aventador, ale dokáže nabídnout něco navíc. Pod kapotou je dvanáctiválec o objemu 6,5 litru, který nabídne výkon 750 koní. Maximální rychlost je jedinečných 255 kilometrů v hodině. K tomu přidejte skvělý design a je jasné, že po takovém voze budete toužit. Tedy pokud máte k dispozici sumu ve výši 4,5 milionu dolarů.

Koenigsegg CCXR Trevita

A jsme u konce. Tedy u vozu, který je aktuálně tím nejdražším na současném trhu. Jedná se o model Koenigsegg CCXR Trevita. Automobilku rozhodně není třeba představovat, jelikož patří mezi známého výrobce supersportů. A to jak těch standardních, tak i těch opravdu výjimečných. A to je případ tohoto modelu. Když se podíváme na výkonnostní parametry, tak auto zaujme tím, že nabídne 1 004 koní, které umí vyprodukovat 4,8 litrový osmiválec. Podívejme se ale i na materiály, ze kterých je auto vyrobeno. Má totiž speciální povrchovou úpravu, která nese název Koenigsegg Proprietary Diamond Weave. A slovo označující diamant opravdu není jenom marketingovým tahákem. Ostatně poznáte to ve chvíli, kdy na auto posvítí slunce. Začne se dokonale blyštit. I proto by ho měl jeho majitel udržovat stále čisté. Sice se návštěva mycí linky může prodražit, ale daná služba bude jenom pakatel proti tomu, kolik je prodejní cena vozu. Ta činí 4,8 milionu dolarů.

Rate this post