Máte našetřeno? Tohle jsou ty nejdražší vozy – 1. část

Je jasné, že většina našich čtenářů si kupuje standardní vozy, s ohledem na své potřeby. A to z hlediska výkonu, praktičnosti, ale třeba i designu. Na světě je ale i skupina lidí, kteří touží po výjimečnosti. A právě ti mají peníze a neváhají je investovat do unikátních vozů. Které jsou ty, o kterých můžeme říci, že aktuálně patří mezi nejdražší? A zároveň jde o vozy, které nejsou jenom prototypem, ale které si lze reálně koupit? Podívejte se.

Apollo Arrow

Určitě se nejedná o nejznámější auto v našem přehledu. Je tomu spíše naopak. Pokud se řekne Apollo Arrow, jenom málokdo si dokáže tento název přiřadit k zajímavému vozu. Možná i proto, že se vůz váže k automobilce Gumpert, která v roce 2013 zkrachovala. Následně ji však koupili noví majitelé z Číny, změnili název a začalo se s produkcí nových automobilů. A tak mohl vzniknout celkem jedinečný kousek, který je inspirovaný stíhačkou a který vám umožní jet po závodní dráze rychlostí až 360 kilometrů v hodině. Kdo si to chce vyzkoušet, měl by sáhnout do své peněženky hodně hluboko. A to na částku 1,1 milionu dolarů.

Mazzanti Evantra Millecavalli

Dá se říci, že i tento automobil můžeme zařadit spíše do kategorie těch, které nejsou tolik známé. Tedy pokud jste delší dobu nesledovali motoristické informace. Jinak si jméno Mazzanti Evantra Millecavalli ihned spojíte se sedmilitrovým osmiválcem se dvěma turbodmychadly. Ten je pod kapotou a jeho unikátem je možnost vyprodukovat výkon až 1 000 koní. A to je něco, proč movitější lidé chtějí tento automobil ve své garáži. Kdo se s ním vyrazí projet, ten může počítat také s tím, že může jet rychlostí až 402 kilometrů v hodině, což bude nezapomenutelný zážitek. Nejde ale o auto pro kohokoliv, jelikož jeho cena je 1,2 milionu dolarů.

Ferrari LaFerrari Aperta

Jsou auta, u kterých stačí říci jenom název automobilky a už je jasné, že mluvíme o něčem, co je naprosto výjimečné a unikátní. A to je právě tento konkrétní příklad. Máme na mysli model Ferrari LaFerrari Aperta, který sice co do výkonu nepřekonává některé předchozí vozy, ale to neznamená, že není unikátní a že nepatří na náš seznam. Kdo se vozem projede, ten si může užít výkon, který zajistí jak dvanáctiválec o objemu 6,3 litru, tak i elektromotor. Ano, tento vůz je skutečně hybrid, což je ve světě sportovních vozů něco, o čem se opravdu mluví. A to i proto, že jde o limitovanou edici jenom v počtu 200 kusů. To se výrazně projeví na ceně, která činí 1,4 milionu dolarů.

Arash AF10 Hybrid

O hybridech se mluví stále více. A jak je vidět, není to jenom v souvislosti s běžnými vozy. A ukazuje to jak Ferrari, tak i jiné automobilky. Příkladem je model Arash AF10 Hybrid. Ten má pod kapotou osmiválec, který dokáže nabídnout výkon 918 koní. Tím to ale nekončí, jelikož ten je ještě navýšen hned díky čtyřem elektromotrům, díky čemuž je výsledná hodnota výkonu celých 2 108koní. A to už je číslo, které by si s autem spojil jenom málokdo. Ale je tomu skutečně tak. Samozřejmě nejde o auto jenom tak pro někoho. A to i proto, že jeho cena je aktuálně 1,5 milionu dolarů.

Zenvo TS1

Někteří tento model vozu označují za zcela šílený projekt, o kterém se dlouho pochybovalo. Nakonec ale došlo k tomu, že spatřil světlo světa. A do něho se Zenvo TS1 jistě zapíše velkým písmem. Můžete se s vozem prohánět rychlostí 375 kilometrů v hodině, stejně jako můžete zažít až neuvěřitelné zrychlení. A to díky dvěma turbodmychadly přeplňovanému osmiválci, která je umístěný pod přední kapotou, a který pohání zadní kola. Kdo se chce v tomto voze svézt, ten by si měl připravit pořádný obnos peněz. Konkrétně je to suma ve výši 1,8 milionu dolarů.

Koenigsegg Regera

Jsou automobilky, které jsou celosvětově velmi známé. Důvody jsou celkem zjevné. Jsou spojeny se snahou stát se nejrychlejšími sériově vyráběnými vozy planety. A do této kategorie pochopitelně spadá i Koenigsegg Regera. Maximálka tohoto vozu je stanovena na 410 kilometrů v hodině. To ale není jediný unikát spojený s rychlostí, jelikož této hodnoty je možné dosáhnout za čas lehce přesahující dvacet vteřin. A to už je něco, co vás zaručeně posadí do sedačky. To stejné ale udělá i cena. Ta činí 1,9 milionu dolarů.

Koenigsegg One:1

Stejná automobilka, ale jiný model vozu. Nebudeme nijak přehánět, pokud řekneme, že i ten je velmi unikátní. I zde dominuje rychlost. Zrychlení je velmi podobné, ale maximálka je přece jenom ještě o něco posunuta. A to na hodnotu 451 kilometrů v hodině. Takovou rychlostí vás vůz sveze díky osmiválci vyrobeného z hliníku, který má objem rovných pět litrů. Splnit je ale nutné ještě jednu podmínku. Mít na jeden z pouhých pěti vyrobených vozů peníze. Jeho cena není nijak malá. Připravit si budete muset 2 miliony dolarů.

Ferrari F60 America

Co se skrývá za názvem daného vozu? Je to jednoduché. Model Ferrari F60 America vznikl jako oslava šedesátého výročí vzniku automobilky. Musíme říci, že tento model je celkem unikátním dárkem, který si sama nadělila. Už jenom to, že je kabriolet, zní v porovnání s jinými sportovními vozy velmi zajímavě. A že se nejedná o nic výjimečného, to ukazuje i počet exemplářů. Jde o velmi omezenou sérii, jelikož celkem byla vyrobena jenom pětice vozů. Kdo chtěl jeden z nich získat, musel mít nejenom vliv a konexe, ale musel si připravit i 2,5 milionu dolarů. Zajímavostí je i to, že první model byl představený už v roce 2014, ale první zákazník ho oficiálně dostal až v roce 2016. Ti zbývající čekali do roku 2017 a poté byla jeho produkce definitivně ukončena.

Rate this post