Letní pneumatiky přinášejí řadu novinek. Jakých?

Trh s pneumatikami se každým rokem posouvá kupředu. A to díky neustálému vývoji, při kterém se klade důraz na vytvoření takových pneu, které budou ve všech směrech ideální. A to v ohledech, jako je:

  • Přilnavost a bezpečnost
  • Odolnost pneumatiky
  • Hlučnost a spotřeba

Stejně jako každý rok, i letos se objevila řada zajímavých a doslova unikátních modelů. Podívejte se společně a s námi na to, jaké to jsou.

Letní pneumatiky Continental SportContact 6

Unikátem, který nabídne tato pneumatika, je technologie označovaná jako Black Chili. Jde o naprosto nevídanou směs, která dokáže nabídnout extrémní přilnavost i ve vysokých rychlostech. Pokud k tomu přidáme i inovaci označovanou jako Force Vectoring, která zajistí optimální rozložení hnacích sil, nebo inovaci Aralon 350 zajišťující jízdní stabilitu, je více než jasné, že tyto letní pneumatiky Continental SportContact 6 nezklamou ani náročného zákazníky. A nezklamaly ani v testech, jelikož německý AutoBild Sportcars je na základě výsledků v testu zařadil na první místo.

Revoluční pneu Dunlop Sport Maxx RT II

I tento konkrétní model pneumatik má co nabídnout. Především díky revoluční směsi běhounu, která přináší trakční složku na bázi pryže. Díky tomu pneumatika výrazným způsobem zvyšuje adhezi. Nejenom na suchu, ale také na mokru. Právě v těchto podmínkách může model Dunlop Sport Maxx RT II nabídnout štítkové označení A. Tím se jenom tak ledajaká pneumatika nepyšní. Přidáme-li k tomu i jistotu lepšího záběru v zatáčkách, je jasné, že ani s tímto modelem nešlápneme vedle. Potvrzuje to nezávislý test od GTÜ, kde se pneu umístila na třetím místě.

Od těch nejlepších vzešla pneumatika Michelin Pilot Sport 4

Na vývoji těch nejlepších pneumatik se často podílejí i zkušení jezdci ze světa automobilismu. Jinak tomu nebylo ani v případě tohoto modelu. Tedy pneumatiky Michelin Pilot Sport 4. Právě za jejím vývojem stojí zkušenosti jezdců závodů Formule E a WRC. Díky tomu mohl vzniknout plášť s doslova nekompromisními vlastnostmi.
Technologie Dynamic Response dokáže zajistit špičkovou reakci pneumatik i při výrazně vyšší rychlosti. To vše díky aramidovo-nylonovému pásu, který tvoří základ tohoto modelu. Tyto letní pneumatiky se však výrazně posunuly dopředu i v oblasti chování na mokru. Pokud hledáte špičkovou pneumatiku, která nabídne dokonalou přesnost jízdy, odolnost, stejně jako bezpečnost, nešlápnete s tímto modelem vedle.

Nokian eLine 2 s unikátní technologií

Značka Nokian dominovala a dominuje hlavně v segmentu zimních pneu. S modelem označovaným jako Nokian eLine 2 jasně ukazuje, že se neztratí ani v oblasti těch letních. Zvláště díky unikátní technologii Coanda, která dokáže velmi efektivně odvádět vodu z příčných drážek do těch podélných. Jedná se o inovace v oblasti dezénových bloků, kterou se momentálně nepyšní žádná jiná pneumatika na trhu. A výhoda? Samozřejmě vysoká obrana vůči nebezpečnému aquaplaningu.

4.9/5 - (10 votes)