Lada XRAY již brzy v autosalonech

Pokud máte ruskou automobilku AvtoVAZ spojenou spíše s neforemnými vozy, které byly tolik oblíbené a de facto jediné dostupné v době socialismu, je třeba myslet na to, že i tato automobilka prošla poměrně zajímavým vývojem. A tak se aktuálně může pyšnit tím, že se umí poměrně dobře postavit současným konkurentům. A to jasně potvrzuje třeba i automobil Lada XRAY, což je dnes tolik oblíbený crossover, který bude zatím určený výhradně pro ruský trh, ale v plánu je i expanze do Evropy, kde se očekává také poměrně velký zájem.

Co najdeme pod kapotou?

Nic světoborného nečekejme, jelikož stejně jako u konkurentů, i pod kapotou vozu Lada XRAY najdeme spíše slabší motorizace. K dispozici jsou tři varianty, a to buď benzinový agregát o objemu 1.6 litrů a výkonu 78 nebo 81 kW, nebo možnost využít motoru naftového. V tomto případě můžeme docílit výkonu až 90 kW, což už mlže být dostačující.

Jak je to s výbavou?

Stejně jako u jiných vozů, i Lada XRAY jde cestou kombinace několika výbavových stupňů. Pokud začneme základní výbavou, rozhodně musíme říci, že je poměrně bohatá. Dva airbagy, rádio, diody pro denní svícení, hliníková kola, stejně jako centrální zamykání. Kdo chce něco více, může jako doplněk využít klimatizaci, chlazenou schránku u spolujezdce, stejně jako je k dispozici třeba i vyhřívání čelního skla, multimediální systém, senzory deště nebo parkovací kamera.

Ceny? Pozitivně překvapí

Jelikož se vůz Lada XRAY již nezadržitelně valí na trh, je jasné i to, že jsou známy aktuální ceny, za které lze vůz nakoupit. A ty ukazují, že by mohl mít úspěch i v Evropě. A to z toho důvodu, že základní verze s nejslabší motorizací vyjde na zhruba 589 000 rublů, což v přepočtu znamená, že bychom si jako tuzemští zákazníci měli připravit zhruba 192 000 korun českých. A to je za tento zajímavý crossover rozhodně velmi dobrá nabídka.