Dva roky očekávané LaFerrari je v česku

Když automobilka Ferrari představila tento unikátní a limitovaný vůz, který nesl název LaFerrari, znamenalo to jediné – obrovský zájem. Jelikož se ale nejedná o vůz běžný, ale o omezenou edici, je více než jasné, že se automobil nedostane ke každému. Přesto můžeme říci, že se objevil i v Čechách. Podle statistik, které si Ferrari vede, se do naší země aktuálně dostal již třetí model, na který jeho majitel čekal dokonce celé dva roky. Už to jasně ukazuje výjimečnost daného vozu. A to jak s ohledem na to, jak dlouho je vyráběn, tak s ohledem na to, jak dlouho jsou někteří ochotni čekat.

Výkon? Naprosto ohromující

A že je v souvislosti s tímto vozem opravdu o co stát, to mohou potvrdit třeba informace spojená s výkonem. Ten je u LaFerrari samozřejmě přenášen výhradně na zadní kola. Už vás nebudeme napínat a prozradíme, že pod kapotou je ukryto celkem 963 koní, což znamená jediné – výjimečné zrychlení, díky kterému můžeme s vozem zrychlit z nuly na stovku za unikátní tři sekundy. Navíc motor V12, který je strůjcem takového výkonu rozhodně není tím jediným, jelikož k dispozici je také elektromotor, který tak tomu hlavnímu benzinovému pomáhá. A maximální rychlost vozu? Papírově je to 350 km/h, ale tachometr je cejchovaný až na rychlost 400 km/h.

Cena? Ta ohromí také

Není to jenom jízdní výkon, nebo unikátní design, který nás v souvislosti s tímto modelem ohromí. Rozhodně zaujme také cena, na které se mimo jiné podepisuje také to, že model LaFerrari je z limitované edice a bude tak vyrobeno jenom 399 kusů. Pořizovací cena je tak zhruba 30 000 000 korun českých, ale samozřejmě záleží hlavně na tom, zda máte zájem třeba i o nějakou příplatkovou výbavu. Například jenom lak vás může přijít na částku okolo 300 000 korun českých. Je zkrátka vidět, že LaFerrari je skutečně jenom pro majetné fanoušky této automobilky.

5/5 - (1 vote)