Lada opět na scéně. Tentokrát se sedanem

Značka automobilů Lada bývala v minulosti v našich zemích velmi oblíbená. V posledních letech ale už z našeho trhu bohužel vymizela. To by se ale mohlo brzy změnit, protože automobilka AvtoVAZ rozhodně nespí. Během loňského srpna ukázala potenciálním zákazníkům koncept nového vozu, sedanu. Nyní už probíhá jeho sériová výroba. Zahájena byla koncem září. Z hlediska designu se vůz řídí představeným konceptem, který byl představen už vloni. Na předním nárazníku dominují pochromované prvky symbolizující písmeno X, stejný motiv najdeme i na prolisech blatníků. Další linie nejsou nijak komplikované.

Nový vůz zaútočí i na evropský trh

Nový model sedanu Lada Vesta má za úkol nahradit dosavadní Ladu Prioru. Na ruském trhu by se automobil měl objevit už 25. listopadu. Na evropský trh by se měl dostat později.     Jako první z výrobního pásu sjely vozy Lada ve stříbrném provedení v odstínu Pluto. Nabízí stupeň výbavy Comfort.

Spolupráce s Francouzi a Japonci se vyplácí

Je vidět, že tento automobil ruské provenience vznikl ve spolupráci Renault-Nissan, což prozrazuje i samotná použitá technika. Jedná se o model s benzinovým motorem o objemu 1,6 litru a výkonem 78 kW. Objeví se ale ještě slabší a také silnější verze vozu Lada Vesta. Silnější verze nabídne výkon 84 kW. Automobil ve verzi Comfort má zabudovanou pětistupňovou manuální převodovku od společnosti Renault. Brzy ale má přibýt i její automatická verze.     Celková délka vozu je 4 410 mm, šířka potom 1 764 mm a výška 1 497 mm. Kufr nabízí k využití prostor o objemu 480 litrů.

Upřednostní místní výrobu

Vozy se vyrábí se v továrně v Iževsku, 60 % dílů určených pro montáž se ale dováží z Togliatti, a to včetně motorů a převodovek. Výrobce AvtoVAZ ovšem plánuje, že si postupně chce většinu dílů vyrábět sám. Evropští příznivci této značky se mohou těšit.

Rate this post