Kuriózní automobily vám dokážou vyrazit dech. Jaké jsou nejzajímavější?

Nabídka klasických automobilek je poměrně standardní. To znamená, že nabízejí modely rozdělené do různých tříd, které se málokdy jakkoliv výrazně liší designem, nebo výkonem. Tuto standardní nabídku následně doplňují také různé limitované a speciální edice, které umí nabídnout i něco navíc. A toto všechno ještě doplňuje poslední věc. Jsou to automobily, někdy spíše motorizované dopravní prostředky, které jsou vyráběny nadšenci, nebo se jedné o zcela unikátní úpravy různých menších firem, které chtějí něčím zaujmout. Díky tomu se na silnicích mohou objevovat skutečně kuriózní automobily. A jaké konkrétně to jsou? Podívejte se společně s námi.

Flatmobile

Co je dnes hitem v oblasti prodeje běžných vozů? Jsou to verze SUV, popřípadě o něco menší crossovery. Jde tedy o auta poměrně velká a vysoká. A těm by Flatmobile rozhodně konkurovat nemohl, jelikož zde se jedná o automobil, který jde zcela opačným směrem. Dokonce musíme říci, že se jedná o auto, které je nejplacatější na světě. Není to jenom náš subjektivní názor, jelikož toto sdělení obsahuje i Guinessova kniha rekordů, které ho skutečně označuje nejnižším vozem na světě. A jaká je ona unikátní hodnota? Je vysoké jenom 48 centimetrů. Je tedy jasné, že když v něm sedíte, tak poměrně výrazně vyčuhujete svou horní částí těla nad automobil. Při nehodě to může být poměrně nebezpečné. Stejně tak je vůz poměrně nepraktický, pokud jde o nutnost přejet určitou nerovnost. Ani to ale nebránilo jeho tvůrci k tomu, aby si vyběhal povolení k běžnému užití v dopravním provozu.

Colim

Poměrně moderní automobil, který pochází z dílny designéra Christiana Susana. Už to jasně napovídá, že s ohledem na vzhled půjde o něco skutečně zajímavého. A taky že jo. Tím ale unikáty nekončí, jelikož Colim byl v první řadě navržen jako mimořádně praktické auto. Jak ho charakterizovat co nejstručněji? Ideálně jako rozdělitelný karavan. Na první pohled vypadá jako běžný obytný vůz, se kterým můžete vyrazit kamkoliv kempovat. Co ale v případě, kdy budete chtít z kempu vyrazit na výlet, a brát celý vůz by bylo nepraktické? Tento automobil vám problém vyřeší, jelikož přední část se dá odpojit. Díky tomu získáte jednoduché a malé spíše městské auto, které je určené pro dvě osoby. A právě toto řadí tento model do našeho žebříčku nejvíce kuriózních automobilů.

American Dream

Co si pod tímto vozem představit? Jelikož je aktuálně v našem žebříčku kuriózních vozů, je celkem pochopitelné, že Americký Sen bude něčím celkem zajímavým a neobvyklým. A také že ano. Jedná se o nejdelší limuzínu na světě. Tedy jednalo, jelikož její sláva již skončila, protože aktuálně je již odstavena a jenom rezne. Ve své době se ale jednalo o velmi zajímavý automobil, který skutečně jezdil. Její parametry byly rozhodně unikátní, protože délka byla celých 30 metrů. K tomu nechybělo 28 kol a také prostor, který pohodlně pojal i několik desítek lidí. Také zde nechyběla celá řada vymožeností, jako byl malý bazén, veranda, několik postelí na spánek, vířivka, a zároveň na této limuzíně nechyběla ani přistávací plocha určená pro menší vrtulník.

Dream car 123

Další vůz, který má ve svém názvu ob saženo slovo sen. Už to může jasně směřovat k tomu, že nebude tak úplně Běžné. A je to velká pravda. Stačí se na tento model automobilu podívat, a pokud něčím zaručeně zaujme, tak je to jeho tvar. Zapomeňte na klasická provedení automobilů, jelikož tento má tvar pyramidy. Navíc se nejedná o běžný dopravní prostředek, třeba pro rodinu, jelikož jde spíše o menší tank, který může v noci připomínat i vesmírnou loď. Nechybí na něm totiž celá řada neonových světel. Říci ale musíme jeden pozitivní unikát, se kterým tvůrce Greg Zanis přišel. Jeho auto je na elektrický pohon, a pokud ho 3,5 hodiny nabíjí, dokáže ujet až 24é mil, a to necelou devadesátkou v hodině. Navíc má k vozu garáž ve stejném tvaru, kde se vůz dokáže nabíjet pomocí sluneční energie. Kdo hledá netradiční, ale ekologický dopravní prostředek, bude nadšen.

LEGO F1

Byli jste děti a hráli jste si se stavebnicí Lego? Pravděpodobně vás nenapadlo postavit z jednotlivých kostiček reálný automobil. Tedy dokonce i formuli. To však napadlo partu nadšenců z Nizozemska, konkrétně z Amsterodamu, kde tento svůj unikátní kousek oficiálně představili. A rozhodně šlo o celkem velkou slávu. Mimo jiné i proto, že na toto netradiční a kuriózní auto bylo použito okolo 80 000 kousků této stavebnice. Velikostně je formule z Lega podobně velká, jako ta klasická. A zajímá vás cena? Prodejní se neuvádí, jelikož model na prodej není. Pokud jde ale o peníze, které byly spojeny se samotnou stavbou, tak se investice dotýkala částky 15 000 dolarů.

Mattrack Truck

Dokonalý vůz do nelítostných oblastí pokrytých sněhem. Nejedná se o nijak unikátní vůz, jelikož hlavní úprava u tohoto modelu byla spojena s tím, že místo kol dostal vůz speciální pásy, díky kterým může jednoduše zvládnout téměř každý terén, hlavně potom ten sněhový. Unikátem je také to, že se nejedná o dílo nějakého nadšence, který potřeboval automobil, který ho ani po sněhové nadílce nezklame. Jedná se o dílo společnosti, která se zabývá právě výrobou daných pásů. A tu začala postupně orientovat i do segmentu běžných osobních automobilů. Díky tomu si vůz podobný prvotnímu modelu Mattrack Truck může zajistit každý, pokud má alespoň klasický crossover, nebo jakékoliv jiné větší auto. Opomíjet nelze ani to, že poměrně velkým odběratelem daných pásů je zcela pochopitelně také armáda, která je používá na řadě svých vozidel.