Koenigsegg Agera RS


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Pokud jsou ve světě automobilismu dvě značky, které neustále soupeřily a soupeří o post nejrychlejších aut planety, je to rozhodně Bugatti a Koenigsegg. A právě na druhou švédskou automobilku, konkrétně na model Agera RS se zaměříme. Pokud začneme už v počátcích tohoto modelu, začal se vyrábět v roce 2011. Největší zajímavostí byl krok především směrem k ekologii, kdy automobilka zavedla možnost jízdy i na biopalivo E85. A jelikož vývoj jde neustále kupředu, můžeme se aktuálně pokochat i modelem Koenigsegg Agera RS.
koenigsegg-agera-rs
Ten samozřejmě z klasické Agery vychází, ale nabídne mnoho změn, které ho dokážou velmi dobře identifikovat. Je to nejenom vylepšený přední splitter a přední křidélka, ale i aktivní zadní spojler, modernější dynamičtější podvozek, stejně jako celkově zlepšené aerodynamické vlastnosti. To vše logicky směřuje k tomu, že auto dokáže nabídnout mnohem lepší vlastnosti na trati, hlavně s ohledem na lepší aerodynamiku, vyšší rychlost a samozřejmě i kratší čas potřebný ke zrychlení.
koenigsegg-agera-rs-2
Co samozřejmě zaujme nejvíce, to je motorizace. Ta je stejně jako u klasické Agery stále stejná, a to agregát V8 o objemu rovných 5 litrů. Ten je schopen vyvinout doslova nadpozemský výkon, a to celých 865 kW, což v přepočtu činí úžasných 1 160 koní. Ostatně tím jasně ukazuje, že samotná Agera, ať už v klasické nebo RS verzi má rozhodně právě mezi TOP automobily světa patřit.
koenigsegg-agera-rs-3

koenigsegg-agera-rs-4
Ačkoliv primární využití tohoto modelu počítá s jízdnou na závodním okruhu, plně ho využijete také na klasických silnicích, jelikož model prošel potřebnou homologací – po celém světě. A že se chce přiblížit i zákazníkům netoužících jenom po okruzích, bylo zapracováno také na odhlučnění celého vozu, na možnost připojení-se k 3G síti, nebo i na možnost volby z několika aerodynamických balíčků. To vše je k dispozici pouze ve 25 exemplářích, kdy 10 z nich je již prodaných v rámci předobjednávek.
koenigsegg-agera-rs-5

4.5/5 - (2 votes)