Kdo je kupuje?

Ano, má otázka se vztahuje na automobily. Víte, že za rok 2013 se ve světě vyrobilo přes 87 miliónů automobilů? Osobním automobilům patří číslo 65,39 miliónu a užitkovým vozům 21,86 miliónu.

Celosvětově se  produkce automobilů oproti roku 2012 zvedla o 3,6%. Ve všech směrech hraje důležitého hráče Čína, která je největším výrobcem automobilů, vyrobily na 22,12 miliónů automobilů. Zároveň patří Číně i prvenství v počtu registrovaných automobilů.

Podle zveřejněných dat asociace výrobců automobilů, se auta vyrábí ve více než 40 zemích světa, přičemž zemích vyrábějících více než jeden milión automobilů ročně je 17 včetně České Republiky, která obsadila 16. příčku s 1,13 miliony automobily.

Automobilový průmysl je velmi a pro některé státy přímo životně důležitý. V souvislosti s nedávnými hospodářskými krizemi, nevím, zda můžu mluvit v minulém času… se krize skloňuje dle výsledků automobilového průmyslu. Ono se není ani čemu divit, automobilky patří k největším zaměstnavatelům a  k těmto zaměstnavatelům jsou připojeny další firmy s desítkami, možná i stovkami tisíc pracovních míst, které jsou přímo závislé na produkci automobilů.