Jak ušetřit na povinném ručení?

V roce 2014 došlo ke zdražení povinného ručení až o 20%, což se dotklo nebo dotkne každého motoristy. Bez povinného ručení, nebo-li pojištění odpovědnosti za provoz vozidla, nemůže motorista vyjet na veřejnou komunikaci, takové jednání je postihováno vysokými pokutami.

Protože tento druh pojištění nabízí většina pojišťoven na českém trhu a jeho cena není žádným způsobem regulována, jeho roční sazba se může od té které pojišťovny značně lišit. Je téměř nezbytnost, srovnat si svou výši pojištění nebo nabídku, kterou jste dostali. Ročně můžete ušetřit i několik tisíc korun v závislosti na objemu motoru, místu trvalého bydliště a počtu bezeškodních let. Povinné ručení si můžete srovnat na webu http://pojisteniprehledne.cz/.

Pokud chcete ušetřit, srovnejte si částku kterou platíte s částkou, kterou by jste mohli platit. Kalkulátor povinného ručení je nezávazný a zdarma. Jako bonus navíc dostanete stokorunovou poukázku  do obchodní galerie mall.cz.

620_5298a19b48f1e

Nejlevnější povinné ručení 2014 všech pojištoven tak snadno a rychle najdete v pohodlí svého domova.

Uvažovat o uzavření výhodnější nabídky je dobré, když vám bude končit stávající pojištění nebo např. máte nově koupený vůz a pojištění jste byli nuceni uzavřít v prodejně nebo autobazaru. Když srovnáním zjistíte, že by jste ušetřili, není nic snažšího, než sepsat výpověď o ukončení povinného ručení. Pozor na drobnost, ikdyž platíte svou pojistku např. čtvrtletně, zpravidla se jedná o roční pojištění.
Jde-li o povinné ručení uzavřené nově, máte právo do dvou měsíců od uzavření pojistné smlouvy od této smlouvy odstoupit a uzavřít nové, výhodnější.

Když se rozhodnete zrušit své stávající pojištění a uzavřít nové, obraťte se na svou současnou pojišťovnu, jak postupovat. Ukončení pojistky je vždy nutné provést písemnou formou, nebo přímo na pobočce vaší pojišťovny.