Jak na efektivní manipulaci v rámci vašeho skladu? Zkuste vysokozdvižný vozík!

Pokud podnikáte v oblasti skladovacích služeb, stejně jako v oblastech obchodu a prodeje, zcela určitě jste přemýšleli nad tím, jak zvýšit celkovou efektivitu práce vašich zaměstnanců. Zde by mělo být prioritou jim práci co nejvíce usnadnit a zároveň zrychlit. Je tak dobré zapomenout na klasické paletizační vozíky a raději využít vysokozdvižný vozík. Ten by měl být v současné době základem každého skladu, kde je třeba manipulace s těžšími břemeny, stejně jako příjem nebo expedice zboží probíhá nikoliv v kusech, ale paletách. Navíc můžete v budoucnu zvýšit i kapacitu svého skladu, jelikož s vozíkem bez problémů uložíte paletu i do několikametrové výšky.

Koupit vysokozdvižný vozík nemusí být finančně náročné

Samotná koupě určitě nemusí být nutně spojena s vysokými výdaji. Kromě nových modelů na trhu je dobrou volbou koupit již použité vysokozdvižné vozíky. Bazar, který by je nabízel, dnes opravdu není ničím ojedinělým a v naší zemi existuje desítka možností, jak si zakoupit ten pravý. Důležité je však hledět hlavně na to, aby splnily vaše očekávání. Pokud si zmíníme několik parametrů, na které je dobré se zaměřit, potom by se jednalo hlavně o:

  • Technický stav vozíku
  • Případná záruční doba
  • Zajištění servisních prací
  • Dostupnost náhradních dílů

Vysokozdvižné vozíky vybírejte i podle značky

S výběrem samozřejmě souvisí i to, že je dobré zaměřit se na prověřené značky. To platí ve světě manipulační techniky od samotného počátku. Osobně, a to díky vlastním zkušenostem můžeme doporučit vysokozdvižné vozíky Desta. A proč právě tuto značku? Jelikož dnes patří mezi jednu z nejprestižnějších nejenom u nás. Ostatně tím si je sama vědoma, protože na svém webu uvádí:

„Vysokozdvižné vozíky tradiční české značky se vyrábějí bez přestávky již od roku 1947. Značka DESTA se během své dlouholeté existence stala v Čechách a na Slovensku synonymem pro vysokozdvižné vozíky.“