Ideální SUV roku 2017? Známe je

Doba malých automobilů je dávno pryč. Nyní jasně dominují ty větší, na což zareagovala většina automobilek na trhu. Ty chrlí doslova jedno SUV za druhým. Jak se ale vyznat v tom, který automobil za to skutečně stojí a kterému se raději vyhnout? Podívejte se společně s námi na ideální SUV roku 2017. Vybírat je opravdu z čeho.

Kia Soul Turbo

Korejská automobilka má oproti celé řadě jiných možností na našem trhu jednu velkou přednost. A to konkrétně takovou, že dokáže u svých vozů nabídnout hlavně nízkou cenu. Tento model vznikl již v roce 2009 a o pět let později se dočkal druhé generace. Nyní je rok 2017 a v nabídce je automobil Kia Soul Turbo, který má rozhodně ambice stát se dobrou volbou v rámci celkem bohaté konkurence. Vůz samozřejmě můžete pořídit i u nás.

BMW X1

Jasná prémiová kvalita, která dokáže nadchnout každého náročného zákazníka, který touží po kvalitním SUV. A tím model BMW X1 rozhodně je. I když od první generace se automobilka odklonila v souvislosti s celou řadou technologických změn, stále si zachovala svou designovou, výkonnostní, stejně jako také pohodlnou tvář. Nesmíme zapomínat také na skvělou výbavu, řadu technologických vychytávek, nebo i na mnoho prostoru uvnitř, i v zavazadlovém prostoru.

Honda CR-V

Pokud je vaším cílem spíše kompaktní SUV, rozhodně nezklame model s označením Honda CR-V. Ten je za velkou louží, tedy v USA dlouhodobě nejprodávanějším modelem. A že se vozu skutečně dobře daří, to jasně dokládá fakt, že aktuálně si můžete pořídit už pátou generaci tohoto modelu. A právě ta se stává v roce 2017 jedním z doporučovaných a unikátních modelů SUV. Lákadlem je kromě designu také velmi vysoká praktičnost, dobré jízdní vlastnosti, ale i celkem příznivá cena, zvláště s ohledem na uživatelskou přívětivost a technologické novinky.

Porsche Macan

Prémiová kvalita, skvělý design, kompaktní provedení. Toto všechno je spojeno s modelem Porsche Macan, který na první pohled jasně ukazuje, že není jenom obyčejným SUV v záplavě konkurence. Pokud se automobilka na něco specializovala, tak hlavně na sportovnější dojem. A to nejenom s ohledem na vzhled vozu, ale hlavně s ohledem na výkon a jízdní vlastnosti. Pokud si myslíte, že s velkým vozem si neužijete téměř sportovní jízdu, jste na velkém omylu.

Mazda CX-9

Dokonalý rodinný automobil, který nezklame jak ty náročnější, tak nezklame ani ty početnější. A to z toho důvodu, že model Mazda CX-9 není jenom obyčejným SUV, ale dal by se nazvat také všestranným rodinným sedmimístným kombikem. Abychom byli konkrétní, jedná se o SUV v kompaktním provedení, které spadá do segmentu střední třídy. Mezi pozitiva nepatří jenom všestrannost a praktičnost, ale třeba také kvalita podvozku, nebo velmi zajímavý vzhled, který i řadu prémiových modelů hravě strčí do kapsy.

Audi Q7

Pokud vám nevadí investovat do vozu větší sumu peněz, je model Audi Q7 jasnou volbou. Zařadit ho můžeme do segmentu vyšší střední třídy, kde jasně dominuje hlavně díky kombinaci skvělé výbavy a moderních technologií, stejně jako nezklame také s ohledem na použití kvalitních, až luxusních materiálů, stejně jako s ohledem na jejich zpracování. Drobným krokem vedle může být existence jenom benzinových motorů, ale jinak je tento model jasnou volbou pro náročné.

Mercedes-Benz GLS 450

Praktičnost tohoto vozu je jasná. Je dobrou volbou pro toho, kdo potřebuje nejenom ohromný zavazadlový prostor, ale nezklame ve chvíli, kdy je nutné přepravit početnější osazenstvo. Model Mercedes-Benz GLS 450 zaujme svým sedmimístným provedením, a to s dostatkem prostoru na každém sedadle. Nechybí ani možnost připojení většího přívěsu, nebo výkonný motor, a to buď ve formě šestiválce, nebo motoru V8. Je jasné, že pro tyto své parametry cílí na toho, kdo hledá hlavně plnohodnotné využití.

Honda Ridgeline

Podívejme se také za velkou louži, jelikož i zde se nacházejí vozy SUV, které můžeme zařadit mezi to nejlepší, co dokáže rok 2017 nabídnout. Prvním modelem je Honda Ridgeline. Jde o pic-up se samonosnou karoserií, stejně jako s nezávislým zavěšením všech kol. Motor vozu je umístěný vpředu. To vše dohromady dělá z tohoto macka skvělé auto do jakéhokoliv terénu. Všestrannost oceníte i ve chvíli převážení jakéhokoliv nákladu, který lze jednoduše umístit na prostornou korbu. V rámci praktičnosti model, který nezklame.

Ford F-150

Buď klasické provedení, nebo provedení F-150 Raptor. V obou případech mluvíme opět o modelu, který bude v roce 2017 s největší pravděpodobností bodovat. A to kde jinde, než za velkou louží. Není to jenom prostorná korba, možnost připojení i více než 5,5 tuny vážícího přívěsu, nebo celkově skvělý výkon. Pokud je s tímto modelem ještě něco spojeno, je to rozhodně jeho unikátní konstrukce. Je vyrobený z hliníku, což znamená, že je ve své třídě jedním z nejlehčích vozů na trhu. Navíc nechybí široká škála variací, kdy svůj model můžete zakoupit jako praktický truck spojený s přepravou těžkých břemen, stejně jako luxusní verzi, kterou ocení ti nejnáročnější.

Chrysler Pacifica

Posledním představeným modelem je automobil Chrysler Pacifica. Jedná se o verzi označovanou jako MPV, která cílí především na pohodlí všech pasažérů, a to i na dlouhých cestách. Jak se dá očekávat, jedná se o sedmimístnou verzi. Jedná se o unikátní vůz pro početné rodiny, které hledají jak dostatek prostoru, tak i pohodlí během jízdy, nebo kvalitní výbavu a řadu technologických vychytávek. Pro dlouhé cesty doslova kamkoliv je tento vůz jasnou volbou. Proto mezi to nejlepší pro rok 2017 právem patří.