Hyundai plánuje Ioniq. A měl by být konkurentem Toyoty Prius

Svět hybridních automobilů se sice neustále rozrůstá, ale rozhodně ne o tolik, aby si zde určitá značka nemohla dlouhodobě držet svou nadvládu. Podíváme-li se na příklad nejenom z našeho, ale i ze světového trhu, musíme říci, že takto dominantní je zcela určitě Toyota Prius. Ta aktuálně v této oblasti jasně vede. Nemělo by to trvat dlouho, jelikož automobilka Hyundai oznámila, že chystá konkurenta. A to přímého. Vůz by měl dostat název Hyundai Ioniq.

Klasická kombinace spalovacího motoru a elektromotoru

Jelikož půjde o hybrid, není třeba čekat cokoliv jiného, než je zvykem. I když automobil ještě nebyl oficiálně představen, již je známo několik důležitých informací, které se k němu vážou. Především z oblasti motorizace. A tak už víme, že kromě elektromotoru s výkonem 32 kW se pod kapotou bude nacházet zážehová šestnáctistovka. Bude mít označení GDI a její výkon je na tento segment poměrně standardních 77 kW.

S použitou motorizací samozřejmě souvisí také spotřeba. I ta už má přesně dané hodnoty. Podle prvotních informací by měl vůz dosahovat spotřeby 4,4 litru na 100 ujetých kilometrů. Samozřejmostí bude i systém, který řidiči poradí, jak jezdit více ekologicky.

Zajímavý design určitě nadchne

Není to pouze motorizace, proč si daný automobil koupit. Hyundai Ioniq nadchne také jinými parametry. Konkrétně to bude jeho vzhled, který na první pohled působí poměrně umírněně. A tak zatímco Toyota reprezentuje dravost a rychlost, Hyundai bude z hlediska vzhledu spíše klasickým vozem. Ne vždy to ale bude platit, jelikož četné prolisy, nebo třeba patnáctipalcová litá kola s úzkým profilem mu rozhodně na celkové zajímavosti dokážou přidat. A jak to bude s prodejem a jeho termínem? Nic z toho zatím jasné není, jelikož na první bližší informace si musíme počkat až na oficiální představení, ke kterému dojde v Detroitu.

Rate this post