Honda Civic bude spoléhat hlavně na turbomotory

Automobilka Honda se nyní chystá sázet už jenom turbomotory. Projeví se to už v desáté generaci vozu Honda Civic. Výrobce tak následuje trend, který už nějakou dobu vyznávají evropští výrobci automobilů. Pochopil totiž, že jeho evropští klienti se zajímají právě o tento segment.

Automobilka vychází vstříc evropským trendům

Honda tento krok učinila přesto, že se dosud zaměřovala hlavně na atmosférické motory. Ty ale bude dále preferovat v jiných koutech světa. U Evropanů se ale snaží vystihnout nejžhavější sféry jejich zájmů. Proto v desáté generaci Hondy Civic, kterou představí počátkem roku 2017, už budou jenom turbomotory.

Spotřeba se snižuje

Po skončení tokijského autosalonu jsou naprosto jasné parametry motorů u vozů určených pro americký trh. Velmi podobné ale budou podle informací i ty určené pro Evropu. Na co se tedy můžeme těšit? Základní varianta motoru bude podle všeho 1.0 VTEC Turbo. Výkon činí 95 kW, kompresní poměr 10,0:1. Podle Hondy půjde v dané třídě automobilů o ten nejvýkonnější a nejúspornější motor. Skromností tedy výrobce rozhodně nehýří. Naopak, svojí novinkou se hrdě chlubí. Informace automobilky dále říkají, že zbrusu nový motor zvládne zrychlení z nuly na stovku za 9,5 sekundy. Nenechává také nikoho na pochybách v tom, že se snaží snižovat spotřebu. Spotřeba u nového Civicu by měla být o 20 %, pokud vůz budeme porovnávat s atmosférickou osmnáctistovkou, která nyní brázdí silnice.

Větší obsah, lepší parametry

Lepší parametry potom slibuje čtyřválec 1.5 Turbo. Ten se bude pyšnit výkonem 150 kW. V případě patnáctistovky se má zrychlení z klidu na stovku pohybovat v rozmezí 6,8-7,4 sekundy. I v tomto případě se šetří palivo. Tentokrát má být spotřeba o 15 % menší ve srovnání s 1.8i-VTEC.

Popisované motory o obsahu 1 litr a 1,5 litru by měly přijít i do modelů CR-V, HR-V a Jazz.