Ford Focus ST: rodinný supersport

Pokud chcete řídit rychlé a opravdu podařené auto, budete muset za něj pořádně zaplatit. Toto je do jisté míry mylná představa, ovšem pokud máte rozpočet na svého miláčka alespoň 800 000,- Kč.

V této cenové relaci je již opravdu z čeho vybírat. Za tuto cenu dostanete sportovní vůz, který zároveň splňuje praktičnost i rodinného vozu pro každodenní použití. Mluvím o modelu Ford Focus ST. Focus ST je 5-dveřový hatchback nebo si ho můžete objednat jako prostorné kombi s jediným motorem.

Focus ST

Focus ST

Motor

Pod kapotou naleznete zážehový motor o objemu 2.0L s výkonem 184 kW. Motor je vybaven přímým vstřikem paliva, turbodmychadlem a proměnným časováním ventilů. Když to převedeme na koňskou sílu, hodnota 250 koní pro rodinné auto bude impozantní. Motor budete ovládat 6-stupňovou manuální převodovkou.
Sprintovat z o na 100 km/h auto dokáže za 6,5s a ručička rychloměru se zastaví na hodnotě 248 km/h. Spotřebu bude záležet na jízdním stylu. Pokud se budete hodně krotit ve využití výkonu, budete jezdit v průměru za 10 L/100 km. Šlapáním na plyn a brzdu si vykouzlíte úsměv ve tváři, ale spotřeba pošplhá vzhůru.

Motor Focus ST 2,0 L

Motor Focus ST 2,0 L

V každém případě se jedná o auto zaměřené na řidiče, pro radost za volantem. Již běžný Focus je znám svým výborným podvozkem. ST je navíc vybaven systémem stranového přesměřování točivého momentu TVC. Tento systém zlepší přilnavost a udržení směru jízdy. Dochází k nepřetržité optimalizaci točivého momentu motoru tak, aby odpovídal aktuální adhezi. Tento systém najdete v základní výbavě.

Výbava

Sportovní image vozu podtrhují sportovní sedadla RECARO, které jsou částečně čalouněné kůží. Na přístrojové desce naleznete ne běžně obvyklé budíky tlaku a teploty oleje a budík přeplňování turbodmychadla. Výkonům motoru sekunduje podvozek, který vyladili sportovním odpružením. Vnější vzhled je vylepšený zadním difuzorem a centrálně uloženou dvojitou koncovkou výfukového potrubí. Výše vyjmenované patří do již tak bohaté základní výbavy. Připlácí se jen za elektricky sklopná zrcátka, bezklíčkový přístup a trošku překvapující položku, zadní parkovací senzory.

Motor Focus ST 2,0 L

Motor Focus ST 2,0 L

Toto je nový Ford Focus ST. Stejně dobře jezdí a také vypadá předešlá generace, kterou po důkladném prověření koupíte za přijatelnou cenu.

[embedyt]http://www.youtube.com/watch?v=533Pc7824PY[/embedyt]

Foto: www.motortrend.com

Rate this post

1 Response

  1. Petr napsal:

    S tím by byla radost jezdit.