Ferrari Dino: Nastane znovuzrození legendy?

Legenda zvaná Ferrari Dino pravděpodobně znovu ožije, alespoň to slibují zprávy z lůna automobilky této italské značky. Kdysi byl Ferrari Dino skutečně velmi slavným vozem a vše nasvědčuje tomu, že by se jeho sláva měla znovu vrátit na silnice. Plánuje to značka Ferrari, která nyní chystá obnovení svého proslulého vozítka. Nové Ferrari Dino zkrátka má vrátit na asfalt malé vozy s šestiválci.

Chtějí podchytit nové zákazníky

Co je cílem strategie stáje Ferrari v tomto směru? Výrobce si chce tímto krokem získat nové zákazníky, kteří po voze značky Ferrari velice toužili, ale vždy měli pocit, že si něco takového prostě rozhodně nemohou dovolit. Ty velké „nabušené“ modely pro ně byly zkrátka zapovězené. Nikdy by na ně nedosáhli. Výrobce počítá s tím, že právě takových potenciálních zákazníků je hodně. Nemusí ale vždy jít o to, že si nemohou model vozu Ferrari pořídit jenom kvůli vysokým finančním nákladům. Dost často jde i o to, že si příliš nevěří jako řidiči. Mají pocit, že by takového ohnivého draka na silnici prostě nezvládli. Menší, méně nabušená a levnější varianta vozu Ferrari by pro ně přitom byla řešením, po kterém by s potěšením sáhli.

Nabušené žihadlo rozhodně nebude lidovým vozem

Nemyslete si ovšem, že nový Ferrari Dino bude levným lidovým vozítkem, kterým se svezete do práce, to je samozřejmě hluboký omyl. Tohle žihadlo bude stát asi kolem 185 000 Eur, takže za něj v přepočtu zaplatíte zhruba 5 milionů korun. Velice intenzivně se nyní pracuje na jeho karoserii. Podvozek slibuje výrobce lehký z hliníkových dílů. Pohon zabezpečí vidlicový šestiválec známý z modelu Alfa Romeo Giulia, ovšem samozřejmě projde spoustou úprav přímo na míru. Objem činí 2,9 litru a nový vůz se pochlubí výkonem 336 kW. Zvěsti o jeho designu se ovšem liší. Někdo sází za klasiku, jiný na podobu s vozem Pininfarina Sergio.