Co si nadělí Lamborghini ke svým stým narozeninám?

Příští rok se pro automobilku Lamborghini stane významným přelomem. Se vší parádou oslaví stoleté výročí od narození svého zakladatele, kterým není nikdo jiný než Ferrucio Lamborghini. A čím jiným uctít tak významné jubileum než zbrusu novým modelem vozidla? Vzhledem k prestiži této značky nikdo nepochybuje, že půjde o skutečně ojedinělý a velmi nákladný kousek.

Podívat se mohli jenom bohatí

Lamborghini chce při této příležitosti předvést vůz s názvem Centennario. Jeho koncept vychází z již známého z modelu Huracán. Model Centennario byl představen už na letošní přehlídce luxusních automobilů v kalifornském Pebble Beach. Podívat se na něj ale samozřejmě směli jenom potenciální bohatí kupci. Veřejnost má zatím smůlu, o novém voze se dosud jenom šušká.

Úplně nový design

Podle informací se Centennario LP 770-4 pochlubí 6,5 litrovým dvanáctiválcem s výkonem 556 kW, což činí 770 koní. Médiím to prásknul jeden ze stálých zákazníků značky Lamborghini, a tak je nyní všem jasné, že základem automobilu je motor z modelu Aventador. Zprávy také říkají, že design bude odlišný proti Huracánu, takže nikdo nepozná, jaký model se stal jeho předobrazem.

Přísně limitovaná edice

Automobilka ovšem chystá svoji žhavou novinku jenom v přísně limitované edici určené k jubileu. Světlo světa tak spaří pouhá dvacítka exemplářů Centennario. Úctyhodná pak je samozřejmě suma, za kterou si budete moci tento nevšední automobil pořídit. Podle informací za něj v případě zájmu zaplatíte 1,75 milionu Eur, což v přepočtu činí 47 milionů korun. A kdy a kde můžete luxusní vůz poprvé spatřit? I když se zakladatel značky narodil 28. dubna 1916 v italské vesnici Renazzo di Cento v provincii Ferrara, automobilka bude proti němu v předstihu. Vozidlo představí už březnu 1916 na autosalonu ve švýcarské Ženevě.