Čištění interiéru vozu

číštění interiéru - zadní sedadlaJezdit v dokonalém autě chce zcela určitě každý z nás. A to nejenom v souvislosti se vzhledem exteriéru, ale vzhledem samotného interiéru. Ten bychom měli udržovat v čistotě. Jak jistě každý z nás ví, ne vždy je to možné. Jsou zkrátka situace, že se nečistoty objeví. Mohou to být drobky a zbytky jídla, bláto z venku, stejně jako to mohou být fleky třeba od vylitých nápojů. To vše jsou situace, kdy bychom neměli nechat vše jenom tak. Je třeba zaměřit se na čištění interiérů.

Dnes platí, že jsou dvě hlavní možnosti, jakými se lze vydat. Pokud se nám nechce jakkoliv pracovat a vše realizovat svépomocí, je možné využít specializovaných firem. Ty náš interiér dokonale vyčistí od jakýchkoliv nečistot. Pamatujte, že sice ušetříme čas, ale rozhodně neušetříme peníze. Proto je možné čištění interiérů zvládnou svépomocí. Jak na to?

Připravte svůj vůz na samotné čištění

Co máme na mysli? Primárně jeho kompletní vyklizení. V podstatě odstraňte vše, co by se vám mohlo v rámci čištění interiéru jakkoliv plést. Jsou to nejenom věci v zavazadlovém prostoru, ale jsou to i věci v kastlíku, v kapsách dveří i sedaček. Stejně tak odstraňte autokoberce a rohožky a jakékoliv další drobnosti ze všech přihrádek. V tuto chvíli je váš automobil k čistění skutečně plnohodnotně připraven. Dané vyklizení navíc můžete snadno využít i k tomu, že si sami rozdělíte, jaké věci potřebujete a jaké už v podstatě můžete vyhodit.

Začínáme základním luxováním

To by mělo být vždy hlavním a prvním krokem. Pomocí silného vysavače je třeba vyluxovat v podstatě celý interiér vašeho automobilu. Jsou to místa pro nohy, stejně jako pod sedačkami. Zapomínat byste neměli ani na celý zavazadlový prostor, který s čištěním vašeho automobilu také souvisí. Doporučujeme používat několik nástavců. Ty klasické pro vysátí velkých ploch, zatímco ty menší využijete na těžko přístupných místech. Třeba v oblastech u sedaček. Vysát byste samozřejmě měli i je. Je jedno, zda máte klasické čalounění, nebo využíváte kožené potahy.  V obou případech luxujte i zde, jelikož i na tomto místě může být celá řada nečistot, které jinak než silným tahem vzduchu v podstatě neodstraníte.

Začněte prvotní očistu

Jakmile máte vysáto, pamatujte, že byste měli vždy pokračovat od shora dolů. To znamená, že se nejprve budete věnovat stropu. Ano, i ten se samotný vyčištěním vašeho automobilu přímo souvisí. Pokud disponujete průmyslovým vysavačem, který nabídne funkci mokrého čištění, máte vyhráno. Pokud ne, není třeba zoufat. Stačí jenom pořídit specializované přípravy, připravit si houbičku a kýbl s teplou vodou. Nezapomeňte na to, že účinný přípravek byste mněli nanášet dobře vyždímanou houbičkou, nikoliv nadměrně motoru. Jakmile je tato prvotní fáze čištění za vámi, celý postup ještě opakujte se suchým hadříkem, pomocí kterého odstraníte všechny případné nečistoty.

Tento postup se samozřejmě nevyužívá jenom u stropu, jelikož ho budete opakovat také v případě vašich sedaček, stejně jako u podlahy vašeho vozu, i u podlahy zavazadlového prostoru. Jakmile je vše na první pohled dokonalé, je tato fáze čištění za vámi a vy se můžete pustit do té další.

Vyčistěte veškeré plasty

Jakmile máme čalounění, stejně jako případné kožené potahy vyčištěny, můžeme se vrhnout na plasty v našem voze. I ty samozřejmě vyžadují nezbytnou péči, která by měla být spojena i se specializovanými přípravky. V daném směru bychom měli postupovat v podstatě dvoufázově. První fází bude nutnost očištění daných plastů a odstranění jakýchkoliv zašlých nečistot. Vždy je třeba používat spíše jemnější hadříky, u kterých bychom se neměli bát zatlačit.

Druhou fází je výsledné naleštění daných plastů. Zde nám může být k dispozici speciální leštěnka do interiérů, která pomocí suchého hadříku dokáže daným plastům dodat nejenom dokonalý lesk, ale dokáže je také obnovit a opticky zrenovovat. Váš vůz tak může o pár let jednoduše ovládnout.

Očistěte i prostory a přihrádky

Nyní se dostáváme k poslední fázi, která souvisí s čištěním vašeho interiéru. V rámci ní je třeba vyčistit různé přihrádky. Může to být kastlík, může to být přihrádka ve vašich dveřích, nebo různé přihrádky ve středovém panelu. Zde se již obejdete bez jakéhokoliv přípravku, jelikož na tuto fázi vám pohodlně postačí kombinace čistého hadříku a jarové vody. I zde doporučujeme být skutečně důkladní a odstranit tak veškeré možné nečistoty, které by se mohly v daných přihrádkách přímo objevit.

Vraťte věci na své místo

Nyní již můžete vrátit na své místo i všechny věci, které jste předtím vyjmuly. Pamatujte, že i ty by měly být dokonale čisté. Proto je také nezapomeňte otřít vlažnou vodou. V případě gumových koberečků nezapomeňte na jejich vyčištění tlakovým čističem. Pokud používáte autokoberce látkové, může čištění interiérů vozu souviset i s možností jejich vyprání. Uvidíte, že budou opět vypadat jako nové a dokonale podlahu vašeho vozu rozzáří.

Nezapomínejte na větrání

A kdy vlastně interiér vašeho automobilu čistit? Nejlépe v teplých a slunečných dnech. Z jakého důvodu? Zvědomte si, že používáte vodu, která do interiéru nepatří. To znamená, že je třeba celý prostor dostatečně vysušit a také dostatečně vyvětrat. Jak na to? Stačí otevřít na několik hodin všechny dveře i zavazadlový prostor. Pokud bude vůz stát na slunci, máte jistotu, že se dokonale vysuší. Pozor ale na volnu správného místa. Prašné prostředí plné pylu není správnou volbou. V takovém případě raději větrejte během jízdy, prostřednictvím lehce pootevřených okének.

CLOSE
CLOSE