Chcete jezdit po České republice nebo po světě? Staňte se řidičem

V posledních letech se hodně mluví o tom, že mnoho dopravců hledá řidiče. Skutečně je řidičů velký nedostatek, někdy média dokonce zmiňují, že situace začíná být kritická. Proč? Jde o náročné povolání spojené s častou nepřítomností doma. Navíc stát se opravdu dobrým řidičem nejde ze dne na den, vyžaduje to rozsáhlé zkušenosti, které lze získat teprve praxí. Proto se dopravci dnes snaží nabídnout potenciálním zájemcům o řidičské povolání dobré podmínky.

Rekvalifikaci a vyšetření zajistí zaměstnavatel

Spousta dopravních firem nabízí volná místa pro řidiče, ať už jde o autobusovou, nákladní nebo třeba vnitrostátní či mezinárodní kamionovou dopravu.  Šanci zde mohou dostat nejenom lidé, kteří už jako řidiči nějakou dobu pracovali a mají zkušenosti, ale i lidé, zastávající dosud jiná povolání. Proto řidičské průkazy skupiny D a E umožňující řízení autobusů a nákladních automobilů jsou v tomto případě výhodou, ale nikoli podmínkou. Stejná situace nastává i v případě dopravně psychologických vyšetření. Kdo má čerstvé potvrzení o tomto vyšetření, je samozřejmě ve výhodě, ale uchazečům o místo, kteří ho nemají, jsou dopravci ochotni vše zajistit. Podobně také zařídí nutnou rekvalifikaci na řidičské skupiny D a E.

Dopravci nabízejí různé benefity

Kromě toho nabízejí i různé benefity jako například:

  • možnost ubytování pro řidiče z jiných regionů
  • mobilní telefon s neomezeným tarifem
  • mimořádné odměny
  • hrazení pojištění odpovědnosti z výkonu povolání
  • slevy na pohonné hmoty a další, vždy podle konkrétní nabídky dopravce.

Od uchazečů očekávají především morální bezúhonnost a slušné vystupování, dále zdravotní způsobilost, loajalitu, spolehlivost a pečlivost. U řidičů mezinárodní kamionové dopravy se hodí znalost alespoň jednoho světového jazyka, a to buď angličtiny, nebo němčiny.

Rate this post