BMW plánuje další prémiové modely – řadu 9

Movitější klienti, kteří vlastní automobil BMW řady 7 mají důvod plánovat výhledově koupi nového vozu. Automobilka se totiž pustila do přípravy projektu nové sériové řady vozů s číslem 9.

Konkurenci pošlape na paty

Automobilka Automotive News Europe prozrazuje, že novou řadu by mělo tvořit skutečně velké kupé, které bude šlapat na paty vozu Mercedes Benz S Coupé. Nejde ale jenom o šlapání na paty, v mnoha ohledech by měl zmiňovaný vůz i předčit. V čem? Třeba tím, že vsadí na podvozek té nejvyšší kvality vycházející od lídra trhu, vozu Rolls-Royce Phantom. Ve velké míře se zde budou vyskytovat plast vyztužené karbonem, tyto materiál se označují zkratkou CFRP.

Poslední bude hybridní agregát

Nová řada bude vybavena šestiválcovými motory o objemu tři litry. Další variantou by se měl stát osmiválec disponující celkovým objemem 4,4 litru. Nabízí se, že poslední bude dvanáctiválec, ale to ještě není zdaleka jisté. Chybět ale rozhodně nebude hybridní agregát 940e.

Design je zatím neznámou veličinou

O designu nového vozu toho ale zatím mnoho nevíme. Je možné, že se alespoň částečně inspiruje koncepcí vozů BMW Vision Future Luxury Concept. Ovšem toto vozidlo je sedan, proto samozřejmě nepůjde o jediný inspirační zdroj. Tím dalším patrně bude BMW Pinifarina Gram Lusso. Kombinace obou vozů by mohla tvořit první koncepci novinky. Větší míra ovlivnění ale bude zřejmě pocházet z modelu Vision Future Luxury.

Luxus sebere zákazníky Bentleyi a Rolls-Roycu

Důraz bude kladen na luxusní vybavení. Je proto docela pravděpodobné, že mezi zákazníky BMW řady 9 by se mohli vyskytnout i ti, kteří zatím dávali přednost luxusním vozům Bentley nebo Rolls-Royce. V první řadě ale bude uvažovaná novinka přímým konkurentem již zmiňovaného Mercedesu S Coupé. V příštích letech bude jasné, jestli BMW do této koncepce půjde.