BMW a Alpina

U BMW řady 4 přibylo k dvojici Coupé a Gran Coupé také Cabrio, konkrétně toto s řadovým třílitrovým šestiválcem s 306 koňmi a pohonem xDrive. Zajímavostí je, že dieselová třílitrová verze má výkon 313 koní. Rozhodně to ale není jediná zajímavost, se kterou se model v provedení Cabrio může pyšnit. To, co zcela určitě zaujme na první pohled, to je vzhled. Jsou to především dokonalé sportovní tvary, které jasně řeknou, že co bylo s vozem zamýšleno. A informace o výkonu motorů to jenom potvrdí. Přesto si ale vůz dokáže zachovat i jistou dávku elegance a tak se zavřenou střechou může působit velmi příjemným dojmem, se kterým zaujmete, ať už vyrazíte kamkoliv.
bmw-435i-xdrive-cabriolet

Detail M4
bmw-m4

Mluvíme-li o verzi Cabrio, nesmíme opomenout ani pozitiva spojená se střechou. Ta je pevná, s možností jednoduchého složení do oblasti zavazadlového prostoru. Stačí stisknout tlačítko a vše proběhne zcela automaticky, a to v době dlouhé zhruba 20 vteřin. Příjemnou vychytávkou v chladnějších dnech je to, že můžete teplým vzchodem příjemně ofukovat oblast vašeho krku, která je na prochladnutí během jízdy bez střechy náchylnější.
bmw-m6-gran-coupe
BMW však představilo i další zajímavé modely, konkrétně potom vůz s označení, Alpina D4 Bi-Turbo Coupé. I u toho je rozhodně o co stát, jelikož to co najdeme pod kapotou, je unikátní motor použitý i ve verzi B6, který tak nabídne úchvatných 600 koní. Stejný motor je poté použitý i u další novinky z dílny této automobilky, což je model B5 Bi-Turbo Edition 50. I ten však nezaostává ani v rámci celkově zajímavého, především elegantního, ale zároveň lehce dravého provedení.
bmw-alpina-d4-bi-turbo-coupe
A právě druhý jmenovaný se může pyšnit i jiným unikátem, než je ohromující výkon. Jedná se speciální edici, která byla vyrobena hlavně za účelem oslav 50 let automobilky Alpina, která samozřejmě spadá pod koncern BMW, ale pyšní se samostatnou výrobou vozů, zaměřených především pro milovníky výkonu. Konkrétně tento model je schopen díky šestistům koní nabídnout maximálku v podobě 328 kilometrů v hodině. A co to znamená? Že se jedná o jeden z nejrychlejších sedanů na světě.
bmw-alpina-b5-bi-turbo-edition-50

Rate this post