Se střešním nosičem kol můžete kola převážet vně automobilu

V létě nastává doba, kdy spousta lidí vyráží na dovolenou a bere si s sebou jízdní kolo, aby si trochu zasportovala. Také v zimě mnozí z vás určitě nezahálí. Jakmile se na horách objeví sněhová pokrývka, vyrazí sjíždět na lyžích bílé pláně. Mnozí by ale mohli vyprávět, že dopravit kolo nebo lyže na místo určení mnohdy není jednoduché.  I to se ale dá zvládnout. Stačí jenom vědět, co k tomu budete potřebovat. Ať už vyrážíte jenom pár desítek kilometrů, nebo do cizích zemí, své kolo, lyže, nebo další sportovní výbavu převezete pohodlně, rychle a přirozeně také bezpečně.

Odvezete vybavení pro celou rodinu

Pokud jezdíte ven od jara až do podzimu, rozhodně se vám vyplatí pořídit si nosiče kol.  Nemusíte si je nikde půjčovat, což může být z finančního hlediska neekonomické, nehledě na případné smluvní pokuty za drobná poškození, nebo nedodržení termínu vrácení. Dále nemusíte přemýšlet o tom, jak se společně spoustou zavazadel dostat na místo vlakem umožňujícím přepravu kol.  Ten je navíc výrazně nepohodlný, nehledě na možné spolucestovatele se stejným nápadem. Kolo se vám buď do vlaku nevejde, nebo se budete po celou cestu mačkat s ostatními. A tím příjemný výlet rozhodně nezačíná. Nehledě na častá zpoždění, špatně navazující spoje a tím až neúměrně dlouhou cestu.

Výhod je více než dost

Máte-li tedy vlastní automobil, je v podstatě vyhráno. To dnes potvrzuje každý vášnivý cyklista. Jestliže si pořídíte střešní nosiče kol, všechny starosti vám odpadnou. Můžete bez obav dojet kamkoli se vám zlíbí. Jak jsme již zmínili, nemusí to být jenom místa v naší zemi, ale může to být i oblast zahraničí. Nové modely jsou bezpečné a k bicyklům se chovají šetrně. Kolo prakticky nemá šanci z nosiče vypadnout, utažení je provedeno takovým způsobem, že nedojde k poškození ani v případě kol s křehčími karbonovými rámy. Samozřejmostí je i fakt, že vaše kolo nebude nijak poškrábáno a perfektně zvládne i případnou agresivní jízdu, nebo nenadálé brzdění či jiný manévr, který vyplývá z konkrétní dopravní situace.

Četné přednosti ale mají i nejnovější modely nosičů kol umisťovaných na tažné zařízení za automobil. Co nabízejí?

  • Vysokou nosnost. Zvládnou uvézt až 60 kg, což vám umožní vést na nosiči více kol, klidně i cyklovybavení pro celou rodinu.
  • Praktičnost. Pokud přemýšlíte nad tím, jak se s plně naloženým nosičem připojeným za váš vůz dostanete do zadního zavazadlového prostoru, vězte, že obavy nejsou na místě. Na nosiči je umístěn nožní pedál. Stačí ho stisknout a můžete se

V zimě odvezete i více párů lyží

Pro výlety za zimními radovánkami se vyplatí pořídit nosiče lyží. Mohou třeba odvézt i dva páry lyží najednou, nebo dva snowboardy. Samozřejmostí je i to, že nosič na lyže je vybaven zámkem, takže klesá nebezpečí odcizení vašeho sportovního náčiní. Můžete během vaší delší cesty bez obav zastavit kdekoliv na občerstvení a svou výbavu nechat na střeše vašeho vozu. Až k němu opět přijdete, opět zde bude. Samozřejmostí je v současné době i jednoduchá nakládka lyží nebo snowboardů, či rychlé bezpečné upnutí. I zde přirozeně platí, že se ztráty vaší výbavy rozhodně obávat nemusíte.

Existují dokonce i modely, které jsou natolik variabilní, že v zimě poslouží jako nosiče lyží a v létě se dají přestavět na kola. Pokud patříte mezi skutečně vášnivé sportovce, kteří neposedí doma ani v létě, ani v zimě, rozhodně nemusíme připomínat, že takové varianty jsou pro vás ideální. Z jakého důvodu? Stačí vám jenom jedno řešení, které vám ušetří starosti, stejně jako finance, nehledě na fakt, že zabírá jenom minimum místa ve sklepě, nebo v technické místnosti domu. A to v době, kdy jedete na běžný výlet, který se sportem nebude spojený.