Audi a Mercedes – značky, které zaujmou minimální poruchovostí


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Říkali jste si, jaké by to bylo pořídit si vůz od Audi, nebo auto od automobilky Mercedes-Benz? My to víme. Rozhodně byste nebyli zklamáni. I když obecně mluvíme o automobilkách, které rozhodně nejsou nijak levné, musíme říci, že se investice do konkrétních vozů vyplatí. Proč? Jelikož mají minimální poruchovost. A je v podstatě jedno, do jakého konkrétního segmentu pro auto sáhnete. Až na jednu jedinou výjimku dnes statistiky minimální poruchovosti ovládají tyto dvě automobilky. Tak už víte, proč jsou tak prestižní?

Malé vozy

I když tímto segmentem nejsou dané automobilky příliš spojovány, rozhodně i v něm mají svého zástupce. Spíše ale jenom proto, aby nabídly obsáhlou flotilu aut, pro jakéhokoliv zákazníka. To ale nutně neznamená, že zde nutně musíte čekat nekvalitu, nebo špatně odvedenou práci. To rozhodně ne. I když si pořídíte malé auto, můžete být spokojeni. A to v případě, že tím modelem bude Audi A1. Právě to jasně dominuje tomuto segmentu, pokud jde o minimální poruchovost. Když pomineme drobnosti spojené se světlomety, brzdami a korozí, nemusíte se ničeho obávat.

Kompaktní vozy

Velmi oblíbený segment automobilů. To proto, že vozy zde hlavně cílí na celkovou praktičnost. Jsou oblíbenou volbou hlavně u rodin. Pokud nutně nemáte na nákup nového vozu, a chcete ojetinu, měla by být vaše volba zcela jasná. Bude to automobil Audi A3. Právě ten v této kategorii jasně vítězí a tak je zaručenou volbou, se kterou vedle nešlápnete. Jediné potíže, které se u tohoto vozu mohou objevit, jsou klasické komplikace s brzdovými kotouči. To je ale drobnost, která rozhodně vozu na kvalitě nijak neubírá.

Střední třída

Tedy už si určitě vybere i ten, co hledá přece jenom něco více, než jenom běžné auto pro svou rodinu. Střední třída zaujme jak svou kvalitou, tak zaujme také svou výbavou, pohodlím, ale také jízdními vlastnostmi. A to vše za celkem přijatelnou cenu. Zvláště potom v segmentu ojetin. Pokud nechcete šlápnout vedle, je zcela nezbytné držet se našeho doporučení dvou automobilek a. který automobil vyhrál ve spolehlivosti v rámci této kategorie? Je to model Audi A4. Pokud se zaměříme na problémy v podobě drobného poškození o ostřikovačů předních světel, nebo ne úplně tvrdé čelní sklo, máte jistotu, že žádné jiné komplikace vás teoreticky u daného vozu čekat nebudou.

Vyšší střední třída

Jsme v kategorii, u které se už nějaká ta výjimečnost očekává. A tak je jasné, že když se na ni zaměříte, bude zde celá škála vozů, které zde z hlediska technického nebudou tak špatné. Vítěz této kategorie, s ohledem na minimální poruchovost, měl tedy celkem velkou konkurenci. Přesto se mu povedlo jasně potvrdit svou zatím celkovou nadvládu. Tím vozem v této kategorii, který je tím nejlepším, je model Audi A6. Když ho budete mít, smiřte se s drobnými problémy se sklem čelního okna, s drobnými problémy s brzdami, nebo ne úplně dokonalým systémem kontroly tlaku v pneumatikách. Nic komplikovanějšího vás čekat nebude a tak se budete moci těšit hlavně z příjemného svezení.

Sportovní vozy

Jenom těžko s tímto vozem zaujmete rodinu, stejně jako si do něj jenom těžko sednete jako manažer, který jede na důležitou obchodní schůzku. Sportovní vozy jsou spíše koníčkem pro milovníka rychlejší jízdy. Tedy spíše jenom jako doplněk ke klasickému automobilu. Pokud si chcete užívat zážitek z jízdy a nechcete kupovat nový sportovní vůz, nebude nijak špatný ani ten správný ojetý. Jaký to je, pokud se nechcete obávat velkých problémů a častých oprav? Pořiďte si model Audi TT. Nejenom, že vás zaujme svým designem. Zaujme vás i po stránce technického provedení. Hlavními neduhy je drobná koroze podvozku, nebo problémy se světly. Dané problémy se mohou týkat obou verzí, tedy varianty kupé a varianty roadster.

SUV

Kategorie vozů, která před několika lety byla jednou z nejoblíbenějších. Nyní se sice začíná projevovat zájem o trochu menší vozy, ale to nutně neznamená, že s vozem z kategorie SUV šlápnete vedle. To vás určitě nečeká. A pokud si vyberete Mercedes-Benz M/GLE, budete spokojeni i s ojetinou. Právě v této kategorii vozů totiž jasně dominoval tento automobil, který je z hlediska kvality nejméně poruchovým vozem. Možnými problémy může být poruchovost převodovky, nebo drobnější úniky oleje. Žádnou velkou katastrofu ale obvykle nemusíte očekávat.

Hatchback

Jednodušší a zajímavé vozy, se kterými vedle zaručeně nešlápnete, pokud hledáte auto pro sebe, nebo i pro svou rodinu. Pokud máte finance jenom na ojetinu, zkuste tu, která vyhrála z hlediska spolehlivosti. Jedná se o model Mercedes-Benz třídy B. Trochu zklamání přinesou elektronické systémy týkající se emisí, ale to není z hlediska poruchovosti nic tak hrozného.

Užitkové vozy

Nezůstaneme jenom u kategorie osobních automobilů. Zapomínat nelze ani na automobily užitkové. Pokud nechcete kupovat nový, máte na výběr ze dvou variant. Pokud vám stačí jenom takzvaně malý užitkový automobil, potom je tím nejlepším VW Amarok. Konečně vůz, kterému se podařilo přerušit jasnou nadvládu automobilek Audi a také Mercedes.

Pokud se rozhodnete, že budete potřebovat užitkový automobil větší, jen vhodné sáhnout po modelu, kterým je Mercedes-Benz Sprinter. Je jenom velmi málo věcí, které by vás teoreticky na daném automobilu mohly zklamat. Pokud podnikáte a potřebujete kdykoliv a cokoliv převézt, tento model vás ani ve své ojeté verzi zaručeně nezklame. Samozřejmě roli zde hraje hlavně kilometrový nájezd. Užitkové vozy toho však obecně snesou celkem dost.

Rate this post