Alfa Romeo 1900

Automobilka Alfa Romeo patřila v minulosti mezi takové automobilky, které byly spjaté také s unikátními sportovními vozy. A na to samozřejmě automobilka aktuálně zavzpomínala a všechny své fanoušky umožnila potěšit tímto unikátním krasavce. Jak už asi mnozí tušíte, jedná se samozřejmě o model Alfa Romeo 1900. Ten poprvé spatřil světlo světa v roce 1050, kdy byl představen na autosalonu v Paříži. Jeho samotná výroby trvala celých 8 let, během kterých bylo vyrobeno téměř 20 000 jednotlivých exemplářů. A necelých 18 000 z nich byly sedany. Poté došlo k jeho nahrazení, a to modelem Alfa Romeo 2000, který už byl jenom běžným vozem střední třídy.
alfa-romeo-1900
Jak ale můžete vidět na fotografiích, sedat rozhodně nepatřil mezi jedinou karosářskou verzi. Ačkoliv na jednu stranu byl nejpraktičtější, ztrácelo auto svého sportovního ducha. I proto automobilka vyráběla také verze jak spider, tak i kupé. Ty už byly určeny pro každého, kdo si chtěl skutečně užít rychlou jízdu. A ta k tomuto modelu jasně patřila, jelikož automobilka o voze Alfa Romeo 1900 jasně prohlašovala, že má jít o jeden ze sportovnějších modelů, které vyrábí. A odkud se postupně dostával do prodeje po celé Evropě? Z automobilek v Portellu, nebo Miláně.
alfa-romeo-1900-2
Pokud vás zajímá také to, co bylo pod kapotou tohoto unikátního vozu, v rámci sériové verze jste zde mohli nalézt čtyřválec, a to o objemu přesně 1884 cm³. Výkon vozu byl všaak poměrně malý, a to na dnešní dobu pouze necelých 59 kW. Přesto při pohledu na fotografie vozu musí být každému jasné, o jak zajímavý unikát skutečně šlo. Stačí se podívat na elegantní červené linie, dokonalé aerodynamické tvary a jedinečný styl. Skvěle vypadající kulaté světlomety, nebo zajímavě tvarovaná záď vozu. To vše dohromady zkrátka jasně ukazuje, že vůz Alfa Romeo rozhodně i po tolika letech dokáže nadchnout a nejeden muž by ho samozřejmě chtěl mít ve své garáži.