Volkswagen e-Golf Touch slibuje ovládání i gesty

Dotykové displeje jsou dnes ve většině automobilů naprostým standardem a tak si bez nich často jízdu neumíme ani představit. Podobné to může být v případě hlasového ovládání, které už také nepatří mezi něco tak unikátního, jak si mnozí myslí. Co však unikátní je, to je ovládání pomocí gest. A právě v tomto směru přišla automobilka s jedinečnou novinkou. Ta byla sice zatím jenom představena na veletrhu elektroniky, ale jak se dá očekávat, uvedení do prodeje nemusí být tak zdlouhavé a složité, jako u dalších technologických novinek.

Co systém Volkswagen e-Golf Touch nabídne?

Podívejme se na základní specifikaci tohoto systému, který rozhodně patří k velmi zajímavým alternativám k současným, v tomto případě již běžným systémům. Základem je displej o úhlopříčce 9,2 palců, který nabídne rozlišení 1280 x 640 pixelů. To hlavní je však samotná konfigurace daného systému. Ten každému řidiči umožní, aby mohl mít během jízdy na očích všechno to, co bude potřebovat. Tedy nejenom na očích, ale i v dosahu z hlediska aktivace. Logicky nechybí možnost propojení s řadou dalších systémů, a to ať už z dílny Android, popřípadě také z dílny Apple.

Unikátů je mnohem více

Vše výše uvedené bychom stále ještě mohli považovat za něco poměrně běžného a standardního. Pokud si myslíte totéž, nezapomínejme na fakt, že nový systém Volkswagen e-Golf Touch dokáže přinést i možnost indukčního nabíjení chytrých telefonů. Postačí je položit do spodní části středového panelu, nebo na loketní opěrku. Samozřejmostí ale bude také funkce s označením Personalization 2.0, která umožní každému majiteli či uživateli vozu nakonfigurovat si individuální nastavení dle svého. To bude následně nahráno na cloud Volkswagen Car-Net ID. A k čemu je to dobré? Pokud sednete do jiného vozu, stačí vaše přihlášení a i zde bude nastavení, stejné jako v tom vašem. Zkrátka dokonalost sama.