Test letošních zimních pneu je za námi. Jaké jsou ty nejlepší?

Stejně jako každý rok, i letos prestižní magazín AutoBild otestoval aktuálně nabízené zimní pneumatiky, a to s cílem zjistit, jaké jsou pro letošní zimní sezony ty skutečně nejlepší. I letos probíhal test zimních pneumatik zcela nezávisle, s ohledem na ty nejdůležitější vlastnosti, které mají vliv na bezpečnost jízdy. Mezi ty patří třeba dobrá přilnavost, kvalitní záběr, ale i dobré brzdné vlastnosti. A jak tedy test zimních pneu dopadl? Pojďme se podívat, s jakými pneumatikami letošní zimu skutečně chybu neuděláte.

Continental ContiWinterContact TS850 – skvělá volba na trhu

Jednou z pneumatik, která v testu skutečně vyčnívala, je právě tento model. Díky tomu, že v jednotlivých testech kromě jediného vše vyhrála, určitě se jedná o tu nejlepší volbu, jakou jenom můžete udělat. Navíc test zimních pneumatik 2014 odhalil, jak jde vývoj pneumatik stále kupředu, a vlastnosti jednotlivých modelů se rok od roku zlepšují. Hledáte-li tedy tu nejbezpečnější a nejlepší pneumatiku na současném trhu, tento model je ten pravý.

Nejúspornější pneumatikou je Michelin Alpin A4

Hledáte-li však nejenom bezpečí, ale také maximální kvalitu z hlediska nízké míry opotřebení, je skvělou volbou právě model Michelin Alpin A4. Test totiž ukázal, že tato pneumatika toho oproti všem ostatním vydrží nejvíce. To si zkombinujte i s perfektními jízdními vlastnostmi, a bude vám také jasné, že pokud ji zvolíte, zaručeně nešlápnete vedle.

Dunlop SP Winter Sport 4D – skvělá volba pro vozy střední a vyšší třídy

Trojici těch nejlepších určitě uzavírá také tato pneumatika, která je primárně určena pro segment vozů střední a vyšší třídy. Jak ukazují výsledky testů, tyto zimní pneumatiky si hravě poradí i s náročnými podmínkami, a tak zaručí, že jakákoliv jízda na těchto pneumatikách skončí úspěšně v cíli. A to by mělo být logicky prioritou každého motoristy.

Zjistěte, jak jsou na tom ostatní modely

A pokud vás zajímá, jak si v testu stály další modely pneumatik, které jsou na našem trhu dostupné, není nic jednoduššího, než se s nimi seznámit. Kompletní přehled připravil Jiří Chomát na webu testpneumatik.eu, který by tak měl být tím prvním místem, kam před samotnou koupí zamíříte. Jedině tak zjistíte, zda plánujete kupovat skutečně kvalitní zimní pneu.