V Ženevě se představila zcela unikátní pneumatika

Vývoj pneumatik jde neustále dopředu a tak jsou dnes z hlediska možností, materiálů ale i vlastností na našem trhu skutečně unikátní kousky. To ale neznamená, že by se vývoj zastavil, nebo zpomalil. Kromě vylepšování klasiky jdou dnes výrobci i cestou skutečných inovací. Příkladem je společnost Goodyear, která na autosalonu v Ženevě představila svou futuristickou novinku, o které můžeme říci, že pohled na pneumatiky opravdu od samotného počátku mění. O co se jedná? O koncept pneumatiky, která nemá klasický tvar, ale má tvar koule.

Jak pneumatiky vypadají a fungují?

Než se podíváme na jejich základní charakteristiku, musíme říci i to, že dané pneumatiky již mají i svůj název. Nesou označení Goodyear Eagle-360. Pod tímto názvem tedy byly představeny. Pokud se na ně podíváme zblízka, rozhodně zaujme princip, na kterém fungují. Ten je totiž spojený s principem, který využívají vlaky s magnetickou levitací. Půjde tedy o to, že je vytvořeno magnetické pole, které nebude odpuzovat celé auto, ale půjde o vzájemné působení magnetů auta a pneumatiky. Ta tak bude standardně jezdit po silnici, zatímco v oblasti vozu nebude nijak pevně přichycena, ale bude se v tomto prostoru vznášet. Tolik k samotné technologie, která je zatím stále ještě velmi vzdálenou hudbou budoucnosti.

Jakou má pneumatika Goodyear výhodu?

Důvodem, proč přichází firma Goodyear s takovými inovacemi je samozřejmě snaha o neustálé vylepšování dnes klasických modelů, které možné budou za pár let již minulostí. Pokud sen totiž podíváme na pneumatiky Goodyear Eagle-360, musíme o nich říci, že jsou spojeny s několika pozitivy. Je to třeba dokonalejší, přesnější a určitě také bezpečnější jízda. Stejně tak se zvyšuje přilnavost pneumatiky, nebo jednodušší změna konkrétního směru. A to i v případě nutnosti parkování. Daný typ pneumatiky totiž bez problémů umožní třeba i jízdu bokem.

Rate this post