Škoda Roomster II se představí až příští rok


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Lidé, kteří se těšili, že letos přijde na trh automobil Škoda Roomster II budou bohužel zklamaní. Jedná se přitom už o druhou generaci vozidla Roomster, proto ho doplňuje označení II. Horkou novinku uvidíme až v příštím roce. Co způsobilo toto zpoždění?

Uvedení vozu na trh se posouvá

Slibované uvedení na trh nového MPV (víceúčelové vozidlo, které se tvarem podobá dodávce, ovšem je určené k převážení osob, který zaručuje maximální komfort a pohodlí při jízdě) se protahuje. Proč? Premiéra uvedení nového vozu Škoda Roomster II byla původně naplánovaná na autosalon v německém Frankfurtu nad Mohanem, který proběhne od 15. do 27. září 2015. Nyní se ale ukazuje, že představení novinky na této prestižní akci, která začne už ani ne za tři týdny, bohužel neproběhne. S důvody, z jakých k tomu dochází, se interní zdroje z automobilky svěřily automobilovému magazínu AutoExpress.co.uk. Tento zdroj tvrdí, že auto už je hotové, ale přesto se světu ukáže nejdříve na začátku roku 2016.

Nechají si novinku až do Ženevy?

Zřejmě je ve hře skutečnost, že Škoda Roomster II. je vlastně upraveným modelem Volkswagenu Caddy. Do světa by se tak dostala nedlouho po premiéře tohoto vozu, u kterého by se tím snížila možnost úspěšně se etablovat na automobilovém trhu. Díky posunutí termínu uvedení Škody Roomster II ale získá Volkswagen Caddy více času ke svému nástupu na trh. Pokud by oba vozy byly představeny uživatelům příliš krátce po sobě, nebylo by to dobrým krokem. Spousta zákazníků by mohla sáhnout po modelu Škoda Roomster II, který bude nastupovat později. Volkswagen Caddy, jeho bratříček ze stejné automobilové rodiny, by tak mohl zapadnout. To by se managementu koncernu Volkswagen samozřejmě moc nelíbilo. Proto Škodu Roomster II. patrně uvidíme až na autosalonu v Ženevě ve dnech 3.–13. března 2016.

Rate this post