Nejlepší motory roku 2017 vás v mnohém výrazně zaujmou

Jistě se shodneme na tom, že srdcem každého vozu není nic jiného, než jeho motor. Právě ten má často vliv nejenom na výkony, ale pochopitelně i na spolehlivost každého vozu. Je tedy vcelku pochopitelné, že každý, kdo hledá ideální vůz, hledí také na jeho motorizaci. A aby se vám vybíralo lépe, připravili jsme pro vás objektivní přehled toho, jaké jsou ty nejlepší motory roku 2017. Pokud některý z nich zvolíte, rozhodně neuděláte chybu. Tím si můžete být stoprocentně jisti.

Do 1 litru

Je pravdou, že takovým motorům se chce většina lidí zcela pochopitelně vyhnout. Důvody jsou poměrně jasné a spojené jsou hlavně s tím, že daný motor nemá téměř žádný výkon. Na druhou stranu do velmi malých a také velmi lehkých vozů nemusí být zase až tak špatnou volbou – třeba do města. A co v této kategorii jasně dominuje? Je to motor EcoBoost. Pokud hledáte i nějakou celkem dobrou alternativu, potom můžete zkusit i verzi 1,0 TSI, kterou do svých vozů montuje automobilka Volkswagen.

Do 1,4 litru

Dnes celkem vyhledávaná a osvědčená klasika, která nabídne celkem dobré možnosti pro toho, kdo nepotřebuje nijak výrazně výkonné auto, ale zároveň nechce sahat ani po variantách nejméně výkonných. Hodí se hlavně do menších vozidel, pro která mohou být vcelku dostačující a nezklamou. A co je dle hodnocení volbou nejlepší? Je to motor 1,2 PureTech, který je vyráběn koncernem PSA. Co na něm možná mnohé překvapí, to je fakt, že se jedná o motor tříválcový. I zde nabídneme možnou alternativu, v podobě motoru o objemu 1,2 litru, který najdete v modelech Mini One, kde je jasné, že výrobcem je automobilka BMW.

Do 1,8 litru

Osvědčená volba pro toho, kdo nepotřebuje mít nutně žádné dělo, ale zároveň chce, aby když sešlápne plyn, tak auto alespoň trochu výkonu nabídlo a trochu jelo. Takové motory se dnes montují nejenom do menších vozů, ale i do tříd, které mohou sloužit i jako menší rodinná auta pro klasická a běžná použití. Jestliže o takové motorizaci svého vozu uvažujete, zvolte motor 1,5 Turbo od automobilky BMW. Ta má k dispozici dokonce dvě verze těchto agregátů. A ano, i zde se dočkáte překvapení v podobě toho, že se jedná stále ještě o motor tříválcový. Kdo by měl zájem jít do objemu o něco vyššího, nechť zvolí model 1,8 TSI v modelech Volkswagen a Audi, který také zaručeně nezklame.

Do 2 litrů

Když se řekne dvoulitr, většina lidí si už pochopitelně začíná představovat naftové motory. U aut, jsou sice poměrně oblíbené, ale rozhodně nejsou takové, které by se dostaly na seznam nejlepších motorů pro rok 2017. I zde totiž i nadále zůstává benzin. A protože množství motorů v této kategorii není zase až tak velké, jak by mnohým mohlo připadat, je třeba říci, že vítěz je zcela jasný. Výběr je pouze z dvoulitrových čtyřválců, ve kterých jasně dominuje přeplňovaný dvoulitr, který najdete pod kapotou modelu Porsche 718. Určitě se ale nemusí jednat o jedinou volbu, protože zaručeně nezklame ani koncern AMG, který nabídne motorizaci 2,0 TSI. V jakých vozech? Určitě to nejsou špičkové Mercedesy, ale vcelku osvědčené modely Volkswagen a také Audi.

Do 2,5 litru

Už se pomalu ale jistě dostáváme k motorům, o kterých rozhodně musíme říci, že nejsou zase tak obyčejné. Zde už je nutné jasně počítat s tím, že nabídnou dobrý výkon a pochopitelně nebudou umístěny jenom v těch obyčejných vozech. A to se také potvrzuje jasným vítězem, který je v tomto případě model Audi, který má pod svou kapotou pětiválec o objemu 2,5 lutru. Rozhodně zajímavá a unikátní volba. A druhé místo? Motor je podobný, jako v předchozím. I zde zcela jasně vede automobilka Porsche, a její boxer o objemu 2,5 litru. Najít je můžete v celkem zajímavém a rozhodně i povedeném modelu, který nese označení Porsche 718 S.

Do 3 litrů

I když se mnozí nechávají stále přesvědčovat o tom, že downsizing je nevyhnutelný, když se podíváme na výčet nejlepších motorizací, nesmíme opomíjet ani ty, u kterých objem jasně atakuje třílitrovou hranici. Shrnout tuto kategorii jednoduchým označením lze poměrně snadno, jelikož v ní najdeme výhradně a jenom šestiválce. A který je tedy ten nejlepší? Jsou to třílitrové motory používané ve voze Porsche 911. Je vidět, že tato automobilka skutečně umí. Ani zde potom nezapomínáme na nezbytnou alternativu, se kterou přichází BMW. Jde o řadový šestiválec o objemu tří litrů, který je montován do modelů M3 a také M4.

Do 4 litrů

Jdeme do poměrně unikátní kategorie, u které už je jasné, že si dané motory ve svých vozech nekoupí jenom tak někdo. Primárně to bude ten, který hledá opravdu maximální možný výkon a na nic jiného nehledí. A to se také v testu motorů jasně potvrzuje. Tím vítězem, který v roce 2017 patří k nejlepším, je motor 3,9 V8, který rozhodně nenajdete v nijak obyčejném voze. Má ho pod kapotou model Ferrari 488 GTB. A už jenom tento fakt jasně značí, že nepůjde o nic špatného. A jak je to s místem druhým? I to má pod kapotou prestižní vůz. Konkrétně AMG. Odtud pochází motor, který nese označení 4,0 V8.

4 litry a více

Ano, skutečně takové motory existují, i když pro běžného smrtelníka asi nejsou. Když se popdíváme na vítěze, tak je jím atmosférický dvanáctiválec, který nese označení 6,3 V12. I tento motor pochopitelně nebude pod kapotou čehokoliv obyčejného, ale bude pod kapotou vozu, který je jedinečný. A je to Ferrari F12 Berlinetta. Nikam jinam se nemontuje a tak pokud budete chtít vyzkoušet jeho sílu, je vcelku pochopitelné, že budete muset koupit, nebo si alespoň půjčit tentp prestižní sportovní model, který nezklame.

Rate this post