Kde je nejhorší provoz? Těmto městům se raději vyhněte


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Pokud někam vyrazíte autem, je to hlavně z toho důvodu, že je to pro vás jak rychlé, tak i pohodlné. Ne vždy ale splní tato forma dopravy svůj účel. Zvláště, pokud se dostanete do města, ve kterém je ten nejhorší provoz. Podívejte se na výsledky studie, která vám říká, do jakých měst byste raději neměli vůbec jezdit. A ano, jedná se o města v České republice. Už nyní se v některých z nich nedá nijak pohodlně nikam dostat. A situace má být ještě horší, jelikož se odhaduje, že za dvacet let má počet automobilů ještě vzrůst, a to až na dvojnásobnou hodnotu. A jaká jsou tedy ta města, která mají problémy už teď? Některá rozhodně nepřekvapí, ale jiná překvapením být mohou.

Praha

Pokud jste odhadovali to, že z hlediska nejhorší dopravy to bude právě Praha, potom máte pravdu. Ve výčtu tuzemských měst se jedná opravdu o město, kde se vyplatí použít prostředky hromadné dopravy. Zvláště potom v podobě metra nebo tramvaje, kde žádné čekání ve většině případů nehrozí. Kdo se ale přesto rozhodne pro automobil, a bude po Praze jezdit autem pravidelně, měl by se obrnit velkou trpělivostí. Podle posledních přepočtů totiž dojde k tomu, že během jednoho roku bude doba čekání celých 24 hodin. Ano, v podstatě jeden celý den budete trávit v kolonách, pokud zvolíte auto jako onen hlavní dopravní prostředek.

České Budějovice

Pokud byl váš tip na druhé nejhorší město z hlediska dopravy spojený s Brnem, potom je to velká chyba. Brno to rozhodně není, jelikož na druhém místě jsou České Budějovice. Je to dáno hlavně tím, že několik křižovatek se pravidelně v době dopravních špiček plní, což se následně negativně projeví právě v nutnosti čekat delší dobu v kolonách. Pokud byste po Budějovicích jezdili pravidelně po celý rok, tak doba, po kterou budete čekat v zácpách, dá v celkovém součtu 19 hodin. I to je číslo, o kterém musíme jasně říci, že je poměrně vysoké.

Brno

Toto město je na třetím místě. Možná i proto, že se zde doprava dlouhodobě řeší, a tak hlavní obchvat dokáže výrazně ulehčit. Kdo však do Brna jezdil v minulosti, ten ví, že to tak snadné nebylo. Hlavně potom směr na Svitavy rozhodně nebyl ničím jednoduchým, jelikož hlavní výpadovka vedla v podstatě širším centrem, což byl problém. Nyní je situace mnohem lepší, což ale neznamená, že je Brno z hlediska dopravy dokonalé. To rozhodně ne. Máme ho totiž na třetím místě. A jestliže vás zajímá, kolik hodin budete trávit během roku v kolonách, tak je to celkově 17 hodin. i to je číslo, které je poměrně velké.

Hradec Králové

Ani v tomto městě to není nijak růžové. A to i přesto, že je poměrně unikátní, jelikož má dva městské okruhy, které jsou okolo celého města. To dokáže dopravě velmi ulehčit, hlavně pokud mluvíme o možnosti dostat se různými směry. Přesto je ale Hradec Králové na čtvrtém místě. Vliv na to má hlavně doprava na vnitřním městském okruhu, kde to ve špičce není žádný med. Též se ve špičkách přicpává také doprava na hlavních tepnách, a to vlivem několika křižovatek. A tak kdo má v plánu jezdit pravidelně autem Hradcem Králové, měl by se obrnit trpělivostí. To proto, že během roku je to celých 15 hodin, co zde budete jako konkrétní osoba trávit. A to je také poměrně dost.

Pardubice

Východ Čech ještě opouštět nebudeme. Hned nedaleko Hradce Králové jsou Pardubice. I když systém dopravy zde není tak dokonale vymyšlený jako v Hradci, vlivem obchvatu to zde není zase až tak špatné. Zároveň to ale není nijak dobré. A to hlavně v případech, kdy nelze hlavní obchvat použít a bude nutné zamířit přímo do města. V tomto případě se na špičky připravte. A to na tak velké, že během roku budete stát v koloně okolo čtrnácti hodin, což je opravdu celkem dost. Vliv na to mají mimo jiné i různé nové úpravy. Příkladem je třeba obchodní centrum u hokejové areny, kde doprava často kolabuje. Problémem ale je také místní rekonstruované nádraží – tedy prostor před tím, který dopravě spíše přitížil, než aby jí jakkoliv ulehčil.

Plzeň

Známé město nejenom kvůli památkám nebo pivu. Pro motoristy je známé i proto, že zde musí myslet na to, že s dopravou po městě to rozhodně není tak růžové, jak se může na první pohled zdát. Když se podíváme blíže na to, co vás zde může čekat, tak je to hlavně stání v mnoha kolonách. Sice na tom Plzeň není z hlediska výše uvedených měst zase až tak úplně špatně, ale nijak dobře na tom není také. To proto, že když budete skrz Plzeň jezdit pravidelně po celý rok, tak doba, kterou budete čekat v koloně, bude atakovat třináct hodin. To je stále poměrně dost a tak se mnohdy vyplatí využít alternativních služeb dopravy. V podobě městských autobusových linek.

Liberec

Pokud navštívíte Liberec, a objedete ho po obchvatu a budete pokračovat dále, nebo to zamíříte po okruhu směr Jablonec, rozhodně vás zaujme to, jak pohodová a plynulá jízda to bude. Jakmile ale sjedete do samotného města, už to tak růžové nebude. Je totiž nutné říci, že doprava zda na mnoha místech rozhodně není nijak dokonale vyřešena. Pokud se podíváme na hlavní riziková místa, musíme začít u centra Babylon, kde se ve špičce tvoří opravdu velké kolony. A k těm přispívají i samotní návštěvníci tohoto místa. Pokud zvládnete projet, za pár chvil vás čeká ještě terminál městské dopravy, tedy Fugnerova, kde to s dopravou také není nijak růžové. Hlavně tato místa mají vliv na to, že při pravidelných cestách Libercem budete čekat v kolonách okolo dvanácti hodin. Jinak jde ale o velmi krásné město, a tak raději doporučíme přesedlat na MHD.

Rate this post