Jak vybrat správné tažné zařízení?

Pokud i vy potřebujete za své auto čas od času zapřáhnout vlek, potom je nutné upravit váš vůz tak, že na něho necháte instalovat tažné zařízení. Uvažujete-li o něm, pojďme se společně podívat na to, jak vybrat to správné.

Konkrétní účel použití

I ten samozřejmě rozhoduje o tom, jaký konkrétní typ vybrat. Mějte totiž na paměti, že je možné ho využívat jak pro připojení klasického nebrzděného přívěsu, stejně tak může sloužit i pro připojení přívěsu brzdového, či pro připojení přívěsu obytného. Poslední možností je i instalace nosiče jízdních kol, který se v době oblíbenosti tohoto sportu stává také vyhledávaným sortimentem.

Konkrétní typ vašeho vozu

Jakmile máte jasno v tom, jak budete tažné zařízení nejčastěji využívat, je třeba vybrat konkrétní typ podle vašeho vozu. Je jasné, že tažné zařízení Škoda bude mít lehce jiné provedení, než například u vozů Opel nebo Renault. Samozřejmě na mysli máme hlavně možnost umístit vybraný model právě na vaše auto.

Konkrétní typ tažného zařízení

Výběr varianty, která je kompatibilní s vaším vozem, je poměrně snadný. Dále je třeba myslet i na konkrétní typ vybíraného tažného zařízení, který souvisí třeba s odnímatelností daných čepů, i s možnostmi montáže. V takovém směru se nabízí více než 10 variant, které se liší nejenom daným automatickým či poloautomatickým systémem který souvisí s odnímatelností čepů, ale souvisí také s montáží. Lze tak vybrat třeba z variant vertikálních a horizontálních, či z variant na 2 nebo 4 šrouby.

Správný prodejce

I ten samozřejmě hraje velkou roli. Máme-li zmínit možnost, se kterou chybu neuděláte, vsaďte na firmu Vamot. Ta nabídne tažné zařízení Audi, BMW, VW, Ford, Reanult, Opel, Citroen, samozřejmě i na již zmíněnou Škodovku a další desítku značek. A to i s jistotou odborné montáže nejenom přímo v Opavě, ale i v celé zemi, v rámci konkrétních montážních středisek.