Jak přihlásit v roce 2016 automobil?

Dlouhou dobu platilo, že při převodu vozu původní majitel auto nejprve odhlásil, zaslal doklady druhé osobě, která ho přihlásila. Na první pohled jednoduchá spolupráce, která však měla své mouchy. I proto od 1.1.2015 platí nová zákonná úprava, která může přepis vozidla komplikovat. Ta nařizuje, že na konkrétní odbor dopravy musí přijít kupující i prodávající a společně vůz přepsat.

Využít lze i profesionály

Už samotný postup může být v době víkendů a svátků velmi komplikovaný. Nehledě na fakt, že daným úřadem musí být místo, kde je automobil aktuálně přihlášen. Naštěstí i zde existují různé výjimky, kdy může být registrace vozidel provedena na základě plné moci, svěřené druhé osobě. To však nemusí být vždy nejbezpečnější cesta. Proto je dobré zvolit třetí variantu. Prostředníka z řad profesionálních firem, které se právě na převod vozidla zaměřují. Zajistí tak vše potřebné a následně novému majiteli dodají veškeré doklady spojené s předmětným automobilem.

Výhody daného kroku jsou jasné. Ať už jste v roli původních, nebo nových majitelů, může vám dané přihlášení vozidla ušetřit čas, peníze, ale i starosti. Jediné, co bude potřeba, je zmíněná plná moc. Pokud jste prodávající, tak mezi doklady přidáte i ty k vozidlu. Pokud jste v roli kupujícího, je třeba sjednat si i povinné pojištění vozidel – takzvané povinné ručení. Pro úspěšné přihlášení je jedním z požadovaných dokumentů i zelená karta.

Jako majitelé vozu máte i další povinnosti

Úspěšným přihlášením vaše povinnosti spojené s vozem nekončí. Pokud je automobil starší než čtyři roky, nevyhne se pravidelné dvouleté technické prohlídce. Pamatujte, že příprava na STK nemusí být jenom technického rázu. Mnoho lidí termín kontroly zapomíná. Proto si můžete ten svůj online zaregistrovat, díky čemuž budete měsíc před vypršením platnosti automaticky kontaktováni. Je-li vaše vozidlo v pořádku a nejsou nalezeny žádné závady z kategorie B a C, můžete bez obav na naše silnice. A to jak běžné, tak i rychlostní, kde už můžete potřebovat dálniční známky ČR. I na to je dobré nezapomínat.

spz servis

spz servis