Jak být vidět za snížené viditelnosti?


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

V autě máme většinou dostatečně výkonné přední as zadní světlomety. Totéž by mělo platit o motocyklech, nebo dokonce o jízdních kolech. Co ale ve chvíli, kdy jdeme za snížené viditelnosti pěšky? V tomto případě je důležité být vidět. A to nejenom proto, že eliminujeme případné riziko sražení, ale i proto, že neporušíme zákon. V únoru roku 2016 vláda schválila novelu zákona o silničním provozu, ve které je jasně uvedeno, že reflexní páska pro chodce je povinným prvkem každého, kdo se na silnici pohybuje. A to za snížené viditelnosti, mimo obec, na okraji vozovky, která není dostatečně osvětlena. Alternativou je přirozeně i reflexní vesta.

Chraňte sebe, ale i své děti

Povinnost nosit dané pásky nám tedy velí jak naše svědomí a odpovědnost, tak i zákony. Na bezpečí však nedbejte jenom u sebe, ale i u svých dětí. I ty musí reflexní pásky pro chodce mít. Ideálně nejenom za snížené viditelnosti mimo obec, ale neustále, preventivně. Na svém oblečení, školních taškách a dalších doplňcích. Kvalitní sortiment tohoto druhu dnes nabídne společnost Altima, která patří v dané oblasti mezi skutečnou jedničku. Nejenom z hlediska kvality, ale i bohatého výběru. Právě zmíněné pásky mohou být v několika barevných provedeních, jako je:

  • Výrazná žlutá
  • Červená
  • Modrá

Budete viditelní ze vzdálenosti větší až o 200 metrů

Jak sama společnost Altima upozorňuje, rozdíl mezi použitím a nepoužitím daných pásek je markantní. Bez ní vás řidiči mohou vidět až v posledních metrech. To je na jakoukoliv reakci pozdě. Reflexní páska však zajistí, že můžete být viditelní až ze vzdálenosti 200 metrů. A to už je dostatek času na jakoukoliv reakci.

Také neopomíjejte fakt, že vozem jedoucím po silnici může být i ten policejní. Pokud vás spatří bez reflexního prvku, znamená to pokutu ve výši až 2 000 Kč. Reflexní vesty, nebo jedna kvalitní páska přitom vyjde jenom na pár desítek korun. Čemu dáte přednost?

Rate this post