Facelift Porsche Macan je minimální

V současnosti představila automobilka Porsche široké veřejnosti inovovaný vůz Macan. Fanoušky, kteří se těšili na rozsáhlejší změny, ale musíme zklamat. Příliš mnoho novinek totiž aktuální verze bohužel nepřináší.

Výměna motorů

V lednu letošního roku výrobce na trhu uvedl Porsche Targa 911. Už během podzimu ale oznámil svým příznivcům, že atmosférický šestiválcový motor tohoto vozu vymění za třílitrový turbomotor. Tento krok přitom podle vyjádření Porsche znamená modernizaci vozů řady 911. Podobně zvláštní souslednost inovací si dopřála i nyní v případě modelu Macan.

Stovku zvládne za pět vteřin

Jako premiéru si na tokijský autosalon ponechala Macan GTS. Ten se má vejít do díry na trhu mezi jejich modely Macan S a Turbo. Toto SUV má třílitrový šestiválcový motor, který zvládne 360 koní. Z nuly na stovku se proto dostane za pouhých pět vteřin. Po silnicích se dokáže hnát až rychlostí 256 km v hodině.

Dvě novinky krátce za sebou

Je naprosto pochopitelné, že automobilka chce rozšiřovat své modelové řady, aby v nich pokryla celý trh a všechny požadavky potenciálních uživatelů. Co už je ale pro odborníky pochopitelné méně, že týden po uvedení modelu GTS přichází k odborníkům i úplně nová informace o tom, že u Macanu proběhl facelift. Proč přicházejí zprávy takto rychle za sebou? Postrádá to logiku.

Inovace? Pouze kosmetické změny

Navíc provedený facelift nabízí skutečně jenom drobnosti, nic zásadního se nemění. Například v rámci nadstandardu si je možné připlatit za modernizované komunikační rozhraní s integrovanou wi-fi a lepší navigací. Za příplatek se dají získat přední LED světla. Dále jsou k dispozici nová 21 palcová kola, u výfuku černé koncovky nebo nápisy Turbo na opěrkách sedadel. Vesměs tedy jenom kosmetické změny, které nejspíše nikoho moc neohromí.