Elektromobil, který ujede 1 000 kilometrů? V budoucnu realita


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Jistě nemusíme připomínat, že současným problémem mnoha elektromobilů jsou dvě velká negativa. Tím prvním je zcela určitě to, že jsou poměrně drahé. Druhým negativem je dojezd. I když je pravdou, že z původních několika desítek kilometrů to jsou stovky kilometrů, stále to není to, co by současní majitelé automobilů chtěli. I když jak ukazují poslední zprávy, vše by se mohlo změnit a výrazně posunout kupředu. A to díky společnosti, která nese název NanoFlowcell. Ta totiž představila unikátní technologii, v rámci které dokáže automobil jezdit na unikátní přečerpávaný elektrolyt.

Realita, nebo fáma?

Ihned po zveřejnění této informace se samozřejmě začaly objevovat spekulace o tom, že vše je jenom fáma a snaha automobilky získat pozornost. Jak se ale ukazuje, něco pravdy na dané zprávě něco skutečně bude. A to už poroto, že v roce 2014 byl představený koncept vozu, který nesl označení Quant E. V loňském roce došlo k tomu, že byla představena vylepšená verze tohoto konceptu, která nesla označení Quant F E, ze které mimo jiné vycházela také další verze, a to ta s názvem Quantino. A právě ta by měla být verzí, která dokáže nabídnout dojezd, který atakuje hranici jednoho tisíce kilometrů.

Těšme se na autosalon v Ženevě

Vše bude jasné v jeden konkrétní termín, jelikož oficiální představení vozu Quantino, by se mělo odehrát přímo na autosalonu v Ženevě. Zde tak nejenom uvidíme konkrétní model daného vozu, ale budeme se moci přesvědčit konkrétně i o tom, zda se jedná skutečně o elektromobil, který dokáže na jedno nabití baterií ujet skutečně zmíněnou vzdálenost. Podíváme-li se na jeho předchůdce, tedy model Quant F, tak právě ten podle zveřejněných testů bez potíží zvládl vzdálenost o délce 800 metrů. Je tedy možné, že firma NanoFlowcel skutečně přepíše dějiny automobilismu. O všem vám samozřejmě budeme informovat na stránkách našeho magazínu.

Rate this post