Dopravně psychologické vyšetření

Jste ve skupině těch, kteří potřebují dopravně psychologické vyšetření?

Získat v současné době řidičský průkaz je poměrně snadné. Stačí zajít ke svému obvodnímu lékaři, dále absolvovat kurz v autoškole, projít závěrečnými testy a ona plastová kartička je vaše. Ne vždy je to takto jednoduché, jelikož jsou skupiny osob, které potřebují i něco více. Jedná se o dopravně psychologické vyšetření, které je nutné ze zákona, a to především u:

  • Řidičů profesionálů
  • Důchodců
  • Vybodovaných řidičů

Kde dané potvrzení získat?

Pokud bychom se na toto vyšetření podívali zblízka, je třeba, aby bylo realizováno psychologem, který má akreditaci provádět právě testy tohoto typu. Ačkoliv jich není nazbyt, dají se najít. Dobrou volbou je rozhodně dopravní psycholog Praha, tedy konkrétně Mgr. Petra Meisnerová, jejíž sídlo najdete na Praze 3, na Vinohradech, a to v dobré dostupnosti autem, ale i MHD.
Důvody, proč zavítat právě sem, nesouvisí pouze s dobrou dostupností, ale souvisí také s nízkými cenami, kdy lze vyšetření absolvovat již od 1 500 korun českých. Další výhodou je určitě to, že objednáni nebudete déle, než za týden. Samozřejmostí je i okamžité vyhodnocení, a to po dvouhodinových testech, na kterých budete pouze vy sami – i to je nezbytné proto, abyste nebyli ničím rušení.

Jak vlastně vyšetření probíhá?

Jste-li ve skupině těch, kteří ho musí podstoupit, určitě vás zajímá i to, jak vše probíhá. Vše začíná příjemným rozhovorem a vyplněním vstupního dotazníků. Následně proběhne několik výkonnostních testů, ale i testů rychlostních reakcí, které patří mezí klíčové části celého vyšetření. Tím ale vše nekončí, jelikož následuje testování osobnosti a chování klienta. I to musí ze zákona obsahovat právě psychotesty pro řidiče. Praha, zvolíte-li ordinaci Mgr. Petry Meisnerové je jistotou v tom, že tento krok bude v celém vyšetření poslední a následně zjistíte své výsledky a pohled na ně. Spolu s nimi získáte také potvrzení o tom, že jste testy úspěšně absolvovali a řízení auta bez problémů zvládnete.