Co dělat v případě nehody?

Nehoda není na našich silnicích nic neobvyklého, a to ať už jste v roli poškozeného, nebo samozřejmě viníka. I ten nejzkušenější řidič totiž může mít čas od času problém, a karambol je na světě. Důležité je však vědět to, jak se v dané situaci zachovat. Tím prvním krokem by mělo být zabezpečení celého místa nehody, a zavolání případné policie. Stejně tak by měla být mezi prvními kroky i nutná pomoc zraněným, pokud nějací jsou a zavolání lékařské pomoci. Pokud ne, stačí počkat právě na příjezd policie, nebo pokud není nutná, vyplnit povinný protokol o dopravní nehodě a pro každý případ si pořídit pár snímků z místa nehody.

Nehoda

Nehoda

Co s nepojízdnými vozy?

Pokud je nehoda vyřešena a přitom je právě váš vůz nadále nepojízdný, měla by být dalším řešením asistenční služba, která pokud její služby využíváte, přijede na místo a zde vám pomůže. Základem by samozřejmě měla být odtahová služba, která tak váš vůz doveze do příslušného servisu, nebo na jiné vámi zvolené místo, kde už se postaráte o jeho opravu, případě likvidaci, pokud je takzvaně na odpis. Samozřejmě pokud budete uplatňovat vzniklé škody u pojišťovny, je nezbytné, aby vůz nejdříve prohlédl likvidátor, a ten stanovil výši samotné škody, které vám vznikla. Pokud nejste viníci nehody, bude vám zaplacena z viníkova povinného ručení. Pokud naopak jste, potom je k proplacení nutné havarijní pojištění.

Čím po dobu opravy jezdit?

Nehoda jako taková se může zdát jako nepříjemnou věcí, ale ty pravé problémy nastávají až poté, a to v následujících dnech a týdnech. Zvláště pokud potřebujete vůz na ježdění. Naštěstí i v tomto ohledu existuje řešení, a to například autopůjčovna Jihlava, kde si můžete vypůjčit jakýkoliv vůz, který bude vašim potřebám vyhovovat. Navíc pokud viníky nehody skutečně nejste, bude i jeho vypůjčení po dobu nezbytné opravy hrazeno z pojistky viníka, čímž se případné problémy z hlediska tohoto aspektu výrazně minimalizují.

Rate this post