Znáte nejtěžší osobní auta na trhu?

Trendem posledních několika let je nákup spíše větších automobilů, a to variant označovaných jako crossover, nebo SUV. Zároveň je ale trendem výrobců myslet na to, aby hmotnost takového vozu byla co možná nejnižší. Přesto se ale v segmentu osobních automobilů najdou rekordmani, u kterých je hmotnost skutečně unikátní – pokud jde o vysoké hodnoty. Jestliže vás zajímá, jaká jsou ta nejtěžší auta na trhu, pojďte se na ně společně s námi podívat. Zjistíte, že rozhodně nemusí být unikátní jenom tím, kolik přesně váží.

Rolls-Royce Phantom

Doslova dokonalý automobil, který je snem téměř každého. Jde o jedinečnou a stylovou limuzínu, která nejenom na silnici zaujme na první pohled. Pokud je někdo skutečně náročný, je třeba říci, že tento automobil ho zaručeně zaujme. Navíc se jedná o model, který má tradici, jelikož jeho první verze se začala vyrábět už v roce 2012. A už v té době jasně dominoval žebříčku nejtěžších osobních automobilů. Pokud se jedná o čtyřdveřové sedany, kam automobil oficiálně patří, je třeba říci, že rozhodně strčí řadu běžných konkurentů do kapsy. Když se podíváme na jeho hmotnost, tak činí 2 590 kg. To jasně ukazuje, nakolik je tento automobil robustní. To mu ale nijak neubírá na jízdních vlastnostech, a naopak to výrazně přispívá k jízdnímu komfortu. Daná hmotnost byla zcela přirozeně zohledněna při výběru motorizace, jelikož Rolls-Royce Phantom bez problémů zvládne zrychlit z nuly na stovku za dobu 5,7 sekundy. Za kolik to zvládne vaše auto, které je podstatně lehčí?

Bentley Continental Flying Spur

Elegantní sedan. Tak by se dal dvěma slovy shrnout tento velmi kvalitní, propracovaný a luxusní model vozu, který ve své první variantě spatřil světlo světa už téměř před deseti lety. První model byl na trh uvedený již v roce 2008 a už v té době slavil velký úspěch. Není se čemu divit, jelikož luxusem doslova oplýval. A to stejné musíme pochopitelně říci i aktuálním modelu, který si oblíbí i ti nejnáročnější. Z jakého důvodu? Mezi hlavní lákadla pochopitelně patří třeba luxusní dřevěné obložení, stejně jako nesmíme opomenout luxusní chromové, ale i ocelové prvky a řadu dalších věcí. I když se to nezdá, i tyto drobnosti se na výsledné hmotnosti mohou celkem výrazným způsobem podepsat. Výsledkem je to, že Bentley Continental Flying Spur má hmotnost, který činí 2 475 kg. Ani zde ale díky použité motorizaci nepoznáte, že by vůz byl jakkoliv líný, nebo těžkopádný.

Bentley Mulsanne Speed

Jasné potvrzení toho, že automobilka Bentley rozhodně nevyrábí běžné vozy, pro kohokoliv. Její snahou je vytvářet unikátní limuzíny, což je jasný případ i tohoto konkrétního sedanu. Když máme být konkrétní, tak je model Bentley Mulsanne Speed nástupcem původního sedanu, který se vyráběl pod názvem Bentley Mulsanne, a to od roku 2010. A už v té době budil pozornost. Pokud jde o jeho novější model, tak je třeba říci, že i ten nenechává nikoho chladným. Třeba právě proto, že když se podíváme na hmotnost, tak ta činí 2 600 kilogramů. A to už je pořádná hodnota, která je z velké části dosažena i tím, že ve voze se rozhodně v žádných oblastech nijak výrazně nešetřilo. Pokud se podíváme pod kapotu, musíme říci, že i zder je jeden z důvodů takové hmotnosti. Je to motor o objemu 6,75 litrů. Právě díky němu však na voze nepoznáte, že váží tolik. Když sešlápnete plyn, máte na tachometru stovku za necelých 5 sekund.

Mercedes S Maybach

Když se řekne Mercedes, mnoho lidí si zcela pochopitelně představí luxusnější segment automobilů, které jsou pochopitelně určené hlavně pro ty náročnější zákazníky. Mercedesu ale toto nestačilo a tak se rozhodl ještě vylepšit savé stávající vozy, díky čemuž přišla divize Maybach. A sem už patří skutečně jenom to nejlepší, co může současný zákazník požadovat. A to je znát jak na luxusu v podobě materiálů i výbavy, tak pochopitelně také na ceně, nebo logicky i na hmotnosti. Nutno ale říci, že model Mercedes S Maybach je jedním z těch, kde se automobilka snaží hmotnost snižovat, a to použitím moderních, především kompozitních materiálů. I přes tuto snahu ale stále mluvíme o autě, které váží více než dost. A to 2 220 kilogramů. Na první pohled to ale téměř nepoznáte, jelikož vůz vypadá velmi aerodynamicky, nikoliv robustně, jako výše popsané modely.

Rolls Royce Ghost

Naši pětici uzavírá model od automobilky, kterou jsme zmínili na samotném začátku. Už při pohledu na automobil Rolls Royce Ghost je v podstatě jasné, že se nejedná ani o nijak malý, a pochopitelně ani o nijak lehký vůz. Jde zkrátka a jednoduše o propracovaný sedan, který cílí na každého, kdo miluje komfort, stejně jako na každého, kdo miluje luxus a pohodlí. To všechno jsou věci, se kterými se tento na první pohled dokonalý sedan dokáže pyšnit. Navíc rozhodně není unikátem poslední doby, jelikož první model tohoto vozu se začal vyrábět už v roce 2010. A už v té době vzbudil pozornost a velký zájem. A jinak tomu není ani v dnešní době. Samozřejmě jde o vůz, který není nijak lehký a nějakou tu tunu skutečně má. Konkrétně je jeho hmotnost 2 500 kilogramů. Stejně jako v prvním případě, i zde si samozřejmě dala automobilka záležet na to, aby to s ohledem na odpich vozu nebylo nijak markantní. Pod kapotou proto můžeme najít vidlicový dvanáctiválec, jehož objem je celých 6,6 litru. A co to znamená? Že zrychlení z nuly na stovku je i v případě 2,5 tunového vozu jenom 4,9 sekundy. Je tedy pochopitelné, že s touto hodnotou má každý řidič pocit, že řídí výkonný a lehký automobil.

Znáte nejtěžší osobní auta na trhu?
Jak se článek líbíl?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
CLOSE
CLOSE