Známe Auto roku 2016 v České republice

Každoročně je tato anketa, která se už vyhlašuje od roku 1994 spojena s velkým očekáváním konkrétních automobilek. A to z toho důvodu, že se může výrazně zvednout jejich prestiž, stejně jako se mohou velmi výrazně zvednout prodeje jejich vozů. A jelikož anketa Auto roku 2016 byla již vyhlášena, můžeme vám přinést informace o výsledcích, které jsou v něčem zajímavé, zatímco v jiném směru poměrně očekávatelné.

Kdo se probojoval do finále?

Ještě vás budeme chvíli napínat, jelikož si nejprve představíme ty automobily, které se probojovaly do samotného finále. Jednalo se o Ford Mustang, Opel Astra, Subaru Levorg, Škoda Superb a dále Volvo XC90. Jak je tedy patrné, konkurence byla letošní rok poměrně vysoká a tak měli motorističtí novináři skutečně mnoho práce s tím, aby dokázaly objektivně zhodnotit, který automobil se nakonec stane tím skutečně nejlepším.

V jakém pořadí vozy skončili?

Nyní již pojďme na finální pořadí, které je určitě to, na co čekáte nejvíce. Na pátém, tedy posledním místě z finalistů se umístil Ford Mustang. Těsně před ním vůz Volvo XC90. Na třetím místě skončilo Subaru Levorg a před tím poměrně oblíbený model Opel Astra. Je tedy jasné, kdo anketu Auto roku 2016 vyhrál. Výhra zůstala u nás, jelikož tím oceněným vozem byl Škoda Superb, který získal od novinářů a odborníků největší počet pozitivních hodnocení.

Zajímavé bylo i hlasování veřejnosti

Jako tradičně je anketa Auto roku 2016 spojena také s hlasováním veřejnosti, která má možnost také promluvit v rámci své, tedy otevřené kategorie. Ani zde nechyběl Ford, Opel a samozřejmě i mladoboleslavská Škodovka, nebo Volvo. Jaký vůz se však u veřejnosti dočkal zajímavých hodnocení, to byl model Mazda CX-3, která dominovala především v kategorii městských vozů. I toto ocenění je jistě pro tuto automobilku úspěchem, jelikož vozy do města obvykle nepatří mezi ta dobře hodnocené.

Jak se článek líbíl?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
CLOSE
CLOSE
Veslovací trenažery pro účinný trénink