Volvo plánuje zrušit klíčky ke svým vozům

Klíčky jsou s automobilem spjaty doslova odnepaměti. V minulosti byly nezbytností nejenom k odemykání vozu, ale i jeho startování. Postupný vývoj však jasně ukazuje, že se bez nich dříve nebo později obejdeme. Ostatně přispívá k tomu třeba možnost bezklíčového odemykání, nebo startování. Ještě dále chce jít automobilka Volvo, která chce klasický klíček eliminovat úplně. Přesto ho však zákazníkům dodá, ale s ujištěním, že ho mohou bez obav nechat třeba doma v trezoru. Při jízdě autem ho potřebovat nebudou.

Volvo plánuje digitální autoklíče

S jakou novinkou chce automobilka v budoucnu vyrukovat? Půjde o takzvaný digitální autoklíč, který bude aktuálně čekat poměrně náročné testování, které by mělo vyústit v to, že se v roce 2017 spustí první sériová výroba – zatím menšího počtu kusů.

Celý princip bude spočívat hlavně v možnosti využívat mobilní telefon. Místo klasického klíče je prostřednictvím aplikace nahrán do mobilního telefonu ten digitální, který by měl bez potíží umožnit otevřít automobil, nastartovat a odjet. A protože dnes má chytrý mobilní telefon v podstatě každý, je také jasné, že každý bude moci danou novinku využívat.

Využití nejenom u soukromých osob

Tato technologie však nebude mít nutně jenom tuto výhodu. Může být určena také těm, kteří se živí pronájmem vozidel. Ať už jde o klasickou půjčovnu, nebo takzvaný car-sharing, může být daný pokrok spojený s mnohem jednodušším přístupem zákazníků k daným autům. Již si v podstatě nebudou muset vyzvedávat klíčky, jelikož ten digitální jím bude prostřednictvím aplikace nahrán do mobilu., Přijdou tak na parkoviště, otevřou si sjednaný pronajímaný vůz a mohou pohodlně odjet. I to je jedna z hlavních výhod, o které mluví i Volvo. A právě zde vidí tu největší přidanou hodnotu, pokud si vůz koupí spíše zákazník, který je konzervativnější.

Volvo plánuje zrušit klíčky ke svým vozům
Jak se článek líbíl?
CLOSE
CLOSE
„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich