Tesla Motors svolává ke kontrole majitele vozů Model S. Proč?

V poslední době přibývají situace, kdy automobilky svolávají majitele svých vozů ke kontrole či dokonce opravě. Jedna taková nastala po objevení aféry kolem falšovaných emisí Volkswagenu, druhá pak v souvislosti airbagy od společnosti Takata, které byly instalovány do vozů Honda, Nissan a Toyota. Nyní k nim přibývá i americký výrobce automobilů Tesla Motors Elona Muska.

Aféru odstartovalo odpojení pásu

Z jakých důvodů tato automobilka povolává do servisů 90 tisíc majitelů svých elektromobilů Modelu S? Příčinou je pravděpodobná závada nalezená u bezpečnostního pásu vpředu na sedadle řidiče. Celou aféru odstartovala jedna událost, která se stala v Evropě. Zatímco se řidička otočila ke svým spolucestujícím sedícím na zadním sedadle, došlo k odpojení jejího bezpečnostního pásu. Automobilka se proto rozhodla celou záležitost raději prověřit, i když nedošlo k žádné nehodě ani zranění. Pokud by se totiž nehoda opravdu stala, řidič by v takové případě nebyl chráněný bezpečnostním pásem. Výrobce už začal prověřovat vozy typu S. Prozkoumal jich zatím 3000, a dosud žádný podobný problém neobjevil. Zřejmě tedy došlo k nějaké chybě při výrobě. Ovšem Tesla Motors se pro jistotu rozhodl zkontrolovat pásy u všech vozů sedanu daného modelu.

Trojice závad

Vypadá to, jakoby Model S přinášel Tesle tak trochu smůlu. Už v roce 2013 se zjistilo, že nosné držáky u něj nejsou dost silné. To byla první chyba. Další se pak objevila na začátku roku 2014. Některé dobíjecí adaptéry aut se ukázaly jako vadné. Tehdy ale už došlo k nepříjemné události, kdy kvůli závadě nastal požár v garáži jednoho majitele vozu v Kalifornii. Doufejme, že třetí případ závad už bude definitivně poslední. Pozitivní je v každém případě skutečnost, že automobilka dbá na bezpečnost.

Tesla Motors svolává ke kontrole majitele vozů Model S. Proč?
Jak se článek líbíl?
CLOSE
CLOSE
„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde