Registrační značky budeme získávat stejně jako doposud

Pokud jdete zaregistrovat váš vůz, je postup poměrně jednoduchý. Navštívíte odbor dopravy na příslušném úřadě, vystojíte frontu, odevzdáte příslušné formuláře a dostanete značku. Ne všude je ale stejný režim. Třeba v sousedním Německu si SPZ pořizují sami motoristé a ty jsou vázány nikoliv na konkrétní automobil, ale právě na jejich osobu. Daný člověk poté pouze registruje to, na jaký vůz je dal. A podobnou cestou chtělo jít i tuzemské ministerstvo dopravy. Tedy chtělo, aby pořízení dopravní značky bylo čistě v rukou samotných motoristů. Nepodařilo se.

Vše bude stejné, jako doposud

Bohužel se daný systém nesetkal s pochopením a tak bude docházet ke stále stejnému postupu. Nové registrační značky tak budeme i nadále fasovat, a to na dopravním odboru. A jelikož je dostáváme zdarma, je jasné, že někdo je platit musí. A to právě každá z nás z daní, které státu odvedeme. A pokud vás zajímá, kolik nové SPZ stojí, tak aktuální zakázka přesahuje sumu 500 000 000 korun českých. Pokud se na danou částku podíváme detailněji a porovnáme ji s množstvím, které je dodáno, jsou čísla poměrně zajímavá. Jedna tabulka totiž vyjde na cenu okolo stokoruny. Zdá se vám to hodně? Nám také. Zároveň jsme přesvědčeni i o tom, že pokud bychom značky kupovali sami podobně jako v Německu, řada z nás by je dokázala pořídit i za polovinu.

Se značkou na přání se stále počítá

Pokud přesto toužíte po vlastní SPZ, nezklameme vás. Takzvaná značka na přání byla schválena a počítá se s ní na příští rok. Budete si tak moci nechat za poplatek vyrobit takovou, která bude moci obsahovat libovolný text. Tedy v rámci délky a v rámci norem. Jsou tak zakázány různé vulgarity a celá řada dalších nekorektních výrazů. Značka skutečně na přání to tedy do detailu rozhodně být nemusí. A ceny? Rozhodně se přichystejte na to, že vás to bude pár tisícovek stát.

Registrační značky budeme získávat stejně jako doposud
Jak se článek líbíl?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
CLOSE
CLOSE
„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde