Prázdná nádrž? S těmito vozy raději ihned natankujte

V minulém článku jsme vás seznámili s vozy, kde po rozsvícení takzvaného hladového oka ujedete třeba i 150 kilometrů. Když v nich sedíte, nemusíte se po signalizaci jakkoliv vzrušovat. Jinak tomu ale bude ve vozech, na které se podíváme nyní. Zde už je po rozsvícení kontrolky symbolizující prázdnou nádrž vhodné začít vyhlížen čerpací stanici. Příliš daleko totiž už nedojedete. Jaké vozy jsou v tomto směru nejhorší?

Kia Optima

Zajímavé a stylové auto, které se do popředí dostává stále více. A to hlavně v poměru ceny a toho, co za ni získáte. Auto má však i různá negativa. A s nimi je spojena nutnost dostatečně hlídat stav nádrže. Proč? Jelikož jakmile jste upozorněni na to, že vám dochází palivo, neujedete s vozem Kia Optima nijak výraznou vzdálenost. Je to jenom 48 kilometrů. To je důvod, proč tankování nenechávat na poslední chvíli.

Kia Soul

Pokud jde o parametry a velikost vozu, tak se Kia Soul jeví jako celkem praktické auto, se kterým by neměla být zklamána žádná rodina. Na druhu stranu je zde i něco, co k praktičnosti vůbec nepřispívá. Je to kontrolka signalizující prázdnou nádrž. Ta se skutečně pomyslně rozsvítí až ve chvíli, kdy už paliva není nazbyt a je třeba co nejrychleji natankovat. Pokud k nejbližší pumpě nezamíříte, počítejte s tím, že ujedete jenom 48 kilometrů a potom se zastavíte. Vůz má tedy stejný dojezd, jako výše zmíněný model.

Volkswagen Tiguan

Velký a také praktický model, který patří mezi velmi poptávaná auta této automobilky. Nutno říci, že právě jeho velikost je však v jednom ohledu celkem na škodu. Velikost je spojena také s hmotností a ta se pochopitelně podepisuje i na nižší spotřebě. Když k tomu přidáme informaci, že signalizace prázdné nádrže přichází skutečně až téměř na poslední chvíli, znamená to pro vás jediné. Pokud vám auto signalizuje prázdnou nádrž, doporučujeme tankovat co nejdříve, jelikož jinak se svým autem ujedete maximálně jenom 56 kilometrů. A to rozhodně není žádná dobrá hodnota. Právě naopak.

BMW X5

Vůz, který je velmi prestižní. A to jak po stránce designu, tak po stránce pohodlí i luxus, tak třeba i po stránce výbavy. Přesto musíme říci, že jedno negativum s ním spojeno přece jenom je. Pokud máte oblíbenou čerpací stanici, doporučujeme na ní brát palivo pravidelně, když jedete kolem. Jinak se může stát, že k ní s prázdnou nádrží nemusíte dojet. Vzhledem k velikosti vozu je nutné počítat také s vyšší spotřebou a tedy logicky i s tím, že na prázdnou nádrž toho neujedete kolik. Jestliže chcete vědět, kolik konkrétně to bude, tak se jedná o 56 kilometrů. A to je skutečně celkem málo, když se podíváme na to, jakými přednostmi se auto chlubí.

Mercedes-Benz třídy S

Je až s podivem, že mnoho vozů, u kterých na prázdnou nádrž nedojedete až tak daleko, je spojeno s tak prestižními automobilkami. Přitom právě u nich by se mělo očekávat, že budou přinášet během jízdy minimum problémů. A to znamená i samotnou signalizaci prázdné nádrže, která by měla být primárně spíše upozorněním, u kterého je možné počítat s delší ujetou vzdáleností. Jak je vidět, není tomu tak vždy. Jasným příkladem je v tomto ohledu Mercedes-Benz třídy S. Pokud vám auto bude signalizovat prázdnou nádrž, tak to pro vás znamená, že na ni dojedete jenom 61 kilometrů. Sice to není úplně málo, ale třeba v místě, kde nejsou benzinové pumpy na každém kroku, už to nějaké ty komplikace způsobit může.

Hyundai Santa Fe

Jdeme na dalšího Korejce, u kterého je dobré vědět, že když dojde k signalizaci prázdné nádrže, znamená to, že je dobré zjistit, kde se nachází nejbližší čerpací stanice. A musíte u toho také doufat, že nebude vzdálena déle, než je 64 kilometrů. Právě toto je onen dojezd na prázdnou nádrž. A to samozřejmě za předpokladu, že nemáte nijak těžkou nohu, ale jedete průměrnou rychlostí. Sice se nejedná o vzdálenost nutně nejhorší, ale přece jenom už může dojít k tomu, že budete z tohoto stavu lehce znepokojeni.

Kia Sorento

V korejské jízdě budeme pokračovat. Jenom se podíváme na automobilku, kterou jsme zde už zmínili dvakrát. A toto je tedy potřetí. Tím je celkem jasno v tom, zda se jedná o problém jenom u několika konkrétních vozů, nebo zde mluvíme o situaci, která je v automobilce Kia standardem. A druhá věc je ta správná. Pokud máte model Sorento a necháte stav nádrže dojít tak daleko, že vám auto signalizuje, že je prázdná, počítejte s tím, že s ní dojedete stejně, jako s výše zmíněným vozem Santa Fe. Tedy konkrétně to bude jenom 64 kilometrů.

Hyundai i30

V posledních letech velmi vyhledávané auto, jehož poslední generace se po designové stránce mimořádně povedla. Automobilka také pravidelně ukazuje, že i s kvalitou tohoto modelu na tom je mimořádně dobře. Je však jedna věc, na kterou je třeba upozornit. A to je dojezd na prázdnou nádrž. Kolik toho s vozem dokážete ujet? Není to vzdálenost nijak výjimečně dlouhá. Spíše kratší. Když se podíváme konkrétně, tak od chvíle, kdy vám auto začne signalizovat nutnost natankování, tak máta zhruba 66 kilometrů k tomu, aby byla nalezena čerpací stanice.

Mercedes-Benz třídy E

Náš přehled zakončíme opět automobilkou, která se zde už objevila. Je to kvalitní Mercedes-Benz, přičemž tentokrát mluvíme o třídě označené písmenem E. Jak je to s dojezdem tomto konkrétním případě? I zde musíme říci, že není zase až tak výjimečný. Je shodný, jako u výše zmíněného Korejce. Průměrná dojezdová vzdálenost je 66 kilometrů. I zde je tedy na místě nespoléhat na to, že palivo bude stačit a je přece jenom lepší hledat nejbližší benzinovou pumpu.

Prázdná nádrž? S těmito vozy raději ihned natankujte
Jak se článek líbíl?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
CLOSE
CLOSE