Porsche plánuje přejmenovat své vozy. Jak?

Automobilka Porsche má v současnosti v úmyslu provést přejmenování dvou svých vozů. Nedávno provedla facelift u modelů Boxster a Cayman, nyní se navíc rozhodla přidat k jejich označení ještě číslovku 718. Celý název vozů tak bude znít 718 Boxster a 718 Cayman.

Opět volí čísla

Porsche tímto krokem vlastně nepřináší nic úplně nového, jenom se vrací ke svému velice typickému způsobu značení čísly, který již užívala v minulosti. Skončilo přitom u čísla 911, kde známe model 911 Carrera.

Návrat ke staré dobré závodnické tradici

Oba dva v úvodu zmiňované modely vlastně přinášejí návrat k modelu Porsche 718 pocházejícím z roku 1957. Model starý dnes 58 let v době své největší slávy dosahoval obrovských úspěchu na automobilových závodištích. Tento čtyřválec vyhrával závody, například roku 1958 dvacetičtyřhodinový Le Mans a v letech 1959 a 1960 také Targa Florido, které probíhalo na Sicílii. Úspěch vůz oslavil i v dvanáctihodinovém závodě v Sebringu v roce 1960 nebo v evropských soutěžích Hill Climb v letech 1958 a 1960. Jednalo se tedy o skutečnou pýchu automobilky, která ve své třídě velice úspěšně předháněla svoji tvrdou konkurenci.

Motor o výkonu až 395 koní

Novinky 718 Boxster a 718 Cayman podle dostupných zpráv budou turbodmychadlem přeplňované čtyřválce s motorem o objemu 1,6 a 2,0 litru. Horní verze motoru by přitom podle informací měla odpovídat výkonu 395 koní. Došlo přitom k zeštíhlení z původních šestiválců na 2,7 a 3,4 litru.

Proběhne i úprava cen vozů

Přejmenování automobilka zároveň využila zároveň k tomu, aby mohla lehce upravit tvorbu cen nových modelů. Nyní byl levnějším modelem Boxster, ale to už po úpravách nebude platit. Vozy si svá prohodí. V žebříčku se před Boxster dostává model Cayman. K představení zbrusu nových sportovních kupé má přitom dojít během roku 2016.

Porsche plánuje přejmenovat své vozy. Jak?
Jak se článek líbíl?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
CLOSE
CLOSE
„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich