Policie má na rok 2016 smělé plány

Podíváme-li se na statistiku dopravních nehod z minulého roku, nebo na seznam častých prohřešků, není situace nijak růžová. Nehledě na řadu dalších negativ, které se mohou vázat například k mnoha rizikovým místům, kterých je na našich silnicích více než dost. Tomu všemu se samozřejmě věnují také policejní experti, kteří dané problémy nejenom vyhodnocují, ale také přicházejí s návrhy řešení.

Eliminace obecně nebezpečných míst

Prvním návrhem je například eliminace dlouhodobě nebezpečných míst. To jsou například křižovatky, kde bude třeba zapracovat nejenom na důkladnějším značení, ale třeba i na kvalitnější navigaci řidiče do správných pruhů. Navíc řada bezpečnostních prvků by neměla být pevnou překážkou, ale spíše provizorním řešení, které v případě chyby řidiči nezpůsobí téměř žádnou škodu. Jak je patrné, už dávno tedy nejsou opatření pouze ve snižování rychlosti.

Přejezdy jsou dlouhodobým rizikem

I když se může vlivem mnoha mediálních zpráv a výrazných nehod na železničních přejezdech zdát, že jsou problém pouze posledního roku, není tomu tak. Jsou problémem dlouhodobým. Vlivem toho bylo jenom v posledním roce zkontrolováno na 1 500 železničních přejezdů. A zhruba u poloviny došlo k vyhodnocení, že by bylo třeba zlepšení. Ve většině případů se však jednalo o menší prohřešky, které se z větší části na základě podnětu podařilo odstranit.

Stálý policejní dohled hlavně na dálnicích

Jedním z dalších opatření, které by mělo eliminovat vysoký počet dopravních, hlavně potom smrtelných nehod, by měl být zcela určitě stálý dohled. Ten je zatím plánován na nejvýznamnějších a také nejvíce rizikově vyhodnocených částí dálnic. Později by se měl přidat také dohled na silnicích první třídy. To bude spojeno nejenom s klasickou hlídkovou a monitorovací činností, ale také s kontrolou pomocí civilních automobilů. Jak jsme vás informovali v jednom z našich minulých článků, není to tak dávno, co policie dostala objednanou zásilku nových Octavií.

Policie má na rok 2016 smělé plány
Jak se článek líbíl?
CLOSE
CLOSE
„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain